Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Karolina Skrzyńska
Wydarzenia

Biały głos Karoliny Skrzyńskiej

Karolina Skrzyńska
Karolina Skrzyńska

Alternatywnie liryczny folk. To chyba najlepsze określenie muzyki wykonywanej przez Karolinę Skrzyńską z zespołem 'W oddali’. Jeśli chcesz posłuchać niebanalnych dźwięków, wyrażających tęsknotę za czymś, co w pędzie współczesnego świata zostało zgubione, jeśli chcesz się zatrzymać i pomyśleć, przyjdź do krakowskiego klubu Kolanko No 6. Koncert nad którym objęliśmy patronat odbędzie się 31 marca 2012 roku.

Udostępnij

Karolina jest pieśniarką, skrzypaczką, autorką tekstów i muzyki. Śmiało łączy muzyczne inspirację pochodzące z różnych kultur, nie dając się jednoznacznie przyporządkować. Trenowała zarówno śpiew klasyczny jak i śpiewokrzyk (biały głos). Muzyka jaką tworzy wraz z Urszulą Stosio, to połączenie etnicznych inspiracji, słowiańskiej wrażliwości i wschodniego folkloru. Nie brakuje w niej jednak mocnych rockowych brzmień oraz romantyki poezji śpiewanej. Mieszanka ta wyzwala różnorodne emocje, zdecydowanie zapadając w pamięć.

W zeszłym sezonie artystycznym została laureatką takich festiwali jak: 46 Studencki Festiwal Piosenki, Festiwal Twórczości Korowód, Ogólnopolski Festiwal Piosenki Artystycznej, Piostur Gorol Song, Łaźnia.

Na scenie towarzyszą jej muzycy: Urszula Stosio (muzyka, gitara, cumbus), Jan Kubek (tabla, cajon, frame drum, przeszkadzajki), Jakub Dworak (kontrabas), Jasiek Kusek (fortepian). Jej utworów możecie posłuchać na www.myspace.com/karolinaskrzynska.

Koncert 31 marca 2012, godzina 20:00.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Wstęp 15 złotych.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.