Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Odpowiedzialna Małopolska
Nauka i innowacyjna gospodarka

Odpowiedzialna Małopolska

Odpowiedzialna Małopolska
CSR. Społeczna Odpowiedzialność Biznesu. Czy znasz ten termin? Według tej koncepcji przedsiębiorstwa dobrowolnie uwzględniają interes społeczny oraz potrzeby środowiska naturalnego. Wszystko w imię poczucia odpowiedzialności za otoczenie.
CSR to nie jest zwykła działalność sponsorska. To sposób, w którym ważniejsze jest to jak generujemy przychód, niż to czy spożytkujemy go później bezpośrednio na cele dobroczynne.

Według raportu „CSR w Małopolsce” opublikowanego przez Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego 81% przedsiębiorców nie zna pojęcia „Społeczna Odpowiedzialność Biznesu”. Respondentów tego badania poproszono o uporządkowanie wagi różnych czynników mających wpływ na proces decyzyjny (interes klienta, zysk finansowy, trwałość relacji z klientami, interes pracowników, dobro środowiska naturalnego). Odpowiedzialność względem społeczności lokalnej była wymieniana na ostatnim miejscu! I to niezależnie od wielkości firmy.

Wspomniane badanie wskazuje na brak świadomości społecznej wśród przedsiębiorców. Zmianę tego stanu rzeczy może przynieść uruchomienie serwisu informacyjnego „Odpowiedzialna Małopolska” w całości poświęconemu zagadnieniu Społecznej Odpowiedzialności Biznesu (CSR) w Małopolsce. Serwis ten jest kierowany do przedsiębiorców, a w szczególności do przedstawicieli małych i średnich firm. To dla nich zebrane zostały podstawowe informacje, definicje, rankingi CSR oraz adresy organizacji, w których można szukać wsparcia przy wdrażaniu projektów z zakresu społecznej odpowiedzialności biznesu. Główną częścią serwisu są przykłady dobrych praktyk z regionu Małopolski.

Portal stanowi kontynuację działań samorządu województwa w obszarze promocji CSR (zgodnie ze Strategią Rozwoju Województwa Małopolskiego na lata 2011-2020).

Więcej informacji na stronach Odpowiedzialnej Małopolski: www.wrotamalopolski.pl/odpowiedzialnamalopolska.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.