Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Zdjęcie konkursowe: "Zejście z Hrobaczej Łąki". Foto: Lidia Talar.
Wydarzenia

Złap naturę w kadr!

Zdjęcie konkursowe: "Zejście z Hrobaczej Łąki". Foto: Lidia Talar.
Zdjęcie konkursowe: „Zejście z Hrobaczej Łąki”, Przedszkole nr. 1 w Andrychowie. Foto: Lidia Talar.
Złap naturę w kadr! – zachęca „Kubuś” w konkursie fotograficznym „Najpiękniejsze miejsce w Twojej okolicy”. Uwieczniając na zdjęciu piękno naszego otoczenia, dajemy możliwość jego poznania innym, a w zamian przedszkolaki mogą otrzymać atrakcyjne nagrody i przydatne w przedszkolu tablice czy mapy.

Jakie jest najpiękniejsze miejsce w twojej okolicy? Każde może być wyjątkowe, specjalne i ważne. Żeby wybrać się na wycieczkę przyrodniczą wcale nie trzeba jechać do parku narodowego. Nawet w mieście lub na jego obrzeżach można znaleźć park, staw, łąkę czy las. Spacer dookoła bloku też może być wycieczką przyrodniczą. Ważne, żeby nauczyć się patrzeć, słuchać, zauważać… a dzieci zwykle potrafią to robić lepiej od nas. Wystarczy im nie przeszkadzać.

Aby wziąć udział w konkursie przedszkole musi przesłać zdjęcie wraz z opisem. Na każdą fotografię można głosować codziennie do 31 maja 2013 roku na stronie konkursu. W finale, w każdym z szesnastu województw zostanie wyłonione 5 prac konkursowych, które otrzymały największą liczbę głosów. Na szesnastu zwycięzców czekają atrakcyjne nagrody takiej jak aparaty fotograficzne, zestawy edukacyjnych map i tablic, upominki dla dzieci i produkty marki Kubuś.
„Konkurs to szansa na wygranie atrakcyjnych nagród, ale także pewnego rodzaju wyzwanie. Nigdy wcześniej bowiem nasza placówka nie uczestniczyła w konkursie dla Internautów i nigdy wcześniej zwycięstwo nie zależało od aktywności tak wielu osób, a zwłaszcza rodziców, na których wsparcie i zaangażowanie bardzo liczymy. Tylko zaangażowanie całej społeczności przedszkola może zamienić się w sukces.” – mówi Lidia Talar, nauczycielka w Przedszkolu nr. 1 w Andrychowie.

Celem konkursu jest popularyzacja spędzania czasu na łonie przyrody i w ciekawych miejscach Polski, a przede wszystkim zachęcenie dzieci i ich rodziców do poznawania najbliższej okolicy. Konkurs ma wymiar edukacyjno-społecznościowy.

1 KOMENTARZ

  1. WoW!!!Artykul warty przeczytania !! zwiezle i na temat!! Podoba mi sie,iz autorka artykulu swietnie podkresla to,ze nawet najzwyklejsze miejsce moze okazac sie czyms wyjatkowym…Takich nieodkrytych miejsc jest 10-tki w kazdym jednym miejscu!!
    Rewelacja!! Prosimy o wiecej !!!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Po prostu mama, ale też i żona, pracownik na prawie cały etat :) Gotuję, szoruję, maluję, czytam, piszę, kombinuję... Taka forma terapii :)