Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Piostur 2013 Andrychów
Wydarzenia

Piostur Gorol Song 2014

Piostur Gorol Song Andrychów 2014Wielkimi krokami zbliża się Festiwal „Fabryka Muzyki Niezwykłej” – Ogólnopolski Festiwal Piosenki Turystycznej, Poetyckiej „Piostur Gorol Song” i Innej. Impreza odbędzie się w dniach 21 – 23 listopada 2014 roku w Andrychowie.
Malopolska24.pl przyjęła patronat nad tym wydarzeniem.

Wydarzenie odbędzie się w dwóch przestrzeniach: halach pofabrycznych na terenach przemysłowych Andorii-Mot oraz scenie Miejskiego Domu Kultury w Andrychowie. Impreza ma charakter konkursowy, otwarty, ogólnopolski. Kierowana jest do osób powyżej szesnastego roku życia i kładzie główny nacisk na integrację wielopokoleniową, umiejętność wrażliwego odbioru, tolerancyjności, otwarcia na inność, szukania siebie oraz wymiany poglądów poprzez otwarte fora dyskusyjne, warsztaty i spotkania integracyjne uczestników. Jej głównym celem jest upowszechnianie muzyki i piosenki turystycznej, poetyckiej i innej. Motywem przewodnim tegorocznej edycji ma być twórczość malarska Jana Kantego Pawluśkiewicza, którego postać stanie się dla uczestników festiwalu źródłem inspiracji w wyborze repertuaru do prezentacji konkursowej. Składową festiwalu będą również przesłuchania piosenki turystycznej i poetyckiej w ramach kultywowania trzydziestosześcioletniej lokalnej tradycji organizowania festiwalu Piostur Gorol Song.

Impreza będzie trwała trzy dni – od piątku do niedzieli. W trakcie trzech dni trwania Festiwalu na scenie naszej imprezy wystąpią następujący artyści: Jan Kanty Pawluśkiewicz wraz z chórem oraz artyści: Hanna Banaszak, Zbigniew Wodecki, Jacek Wójcicki, Beata Rybotycka, Elżbieta Towarnicka oraz Maciej Maleńczuk z zespołem.

Organizatorem projektu jest Centrum Kultury i Wypoczynku w Andrychowie. Więcej informacji na stronie Piosturu 2014.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.