Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Lato z Muzeum
Wydarzenia

Wakacje z Muzeum

Lato z MuzeumMuzeum Żup Krakowskich w Wieliczce zaprasza dzieci do udziału w ciekawych, letnich spotkaniach. Uczestnicy dowiedzą się m.in. czy w Polsce wydobywano ropę naftową, co to znaczy być „Mistrzem Dobrych Manier”. Chętni wezmą udział w grze terenowej Quest podczas której poznają dawne i obecne szyby górnicze, doświadczą pracy górnika. Dzieci zobaczą także nowe wystawy czasowe, odwiedzą bocheńską kopalnię, a na koniec sprawdzą się w turnieju rycerskim. Emocje gwarantowane!

Udostępnij


Program Lata z Muzeum:

Poniedziałki (23 i 30.07) -„Kolekcjonerzy wielcy i mali” – Zamek Żupny

Wielickie muzeum otrzymało cenny dar obrazów, który prezentowany jest na wystawie „Europejskie malarstwo XIX-XX wieku”. Jakie inne kolekcje znajdują się w muzeum, z jakich kolekcji zabytki prezentowane są na wystawach? O tym dowiedzą się uczestnicy spotkania, którzy będą też mogli opowiedzieć o własnych kolekcjach.

Wtorki (24 i 31.07) – „Górnicza Wieliczka” – Zamek Żupny
Zwiedzanie ekspozycji w Zamku Żupnym, połączone z grą terenową w formie Questu oraz podchodów po mieście, szlakiem dawnych i obecnych szybów górniczych.

Środy (25.07 i 1.08) – „Od kopacza do górnika” – Muzeum w kopalni
Niezwykła podróż historycznymi wyrobiskami górniczymi, na III poziomie kopalni soli. Uczestnicy zajęć wędrując podziemnymi korytarzami, zapoznają się z trudami pracy górników, narzędziami wykorzystywanymi podczas codziennej pracy w kopalni oraz będą mieli możliwość przymierzenia strojów górniczych!

Lato z Muzeum

Czwartki
(26.07) – „Savoir vivre” – Zamek Żupny

Jeśli zasady savoir – vivre’u jakie obowiązują przy stole przyprawiają Cię o zawrót głowy – mamy rozwiązanie Twoich kłopotów! Po zajęciach w Zamku Żupnym gwarantujemy, że zostaniesz „Mistrzem Dobrych Manier”! Zajęcia odbędą się na wystawie czasowej „Piękne i użyteczne. Nakrycia stołowe epoki secesji i art déco”.

(2.08) – „Z archeologią przez pradzieje Wieliczki” – Zamek Żupny
Podczas wakacyjnych zajęć, dowiemy się na czym polega praca archeologa, co ciekawego kryje w sobie Matka Ziemia, w szczególności koncentrując uwagę na skarbach naszej małej wielickiej Ojczyzny.

Piątki
(27.07) – „Salzberg” – Wycieczka do bocheńskiej kopalni soli
(dzieci w wieku 8-11 lat).
Ilość miejsc ograniczona, decyduje kolejność zgłoszeń.

(3.08) -„Turniej rycerski– Wieliczka 2012” – Zamek Żupny
Podsumowanie Lata z Muzeum 2012 w formie gier i konkurencji zręcznościowych, które odbędą się na dziedzińcu zamkowym. Zwieńczeniem programu, będzie pasowanie na rycerza oraz damę dworu!

Zajęcia będą trwały od godz. 11.00 do godz.13.00.
Koszt udziału: Zajęcia w Muzeum w kopalni – 4 zł, zajęcia w zamku – wstęp wolny.
Rezerwacja udziału w zajęciach: Dział Edukacji i Promocji – 012 289 16 33.

Szczegóły: www.muzeum.wieliczka.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.