Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

James Haddock Kraków Fieldnotes
Wydarzenia

James Haddock – muzyczny nomad w Krakowie

James Haddock Kraków FieldnotesChoć urodził się i wychowywał na Alasce, jego muzyczne korzenie to zachód i południe Ameryki. Gry na gitarze uczył go dziadek z Alabamy, a pierwsze piosenki napisał w Reno. Nomadyczny styl życia przywiódł go do Europy Środkowej i Wschodniej, koncertował m.in. na Ukrainie, Litwie, w Polsce. Jesienią 2014 James Haddock wraca do Polski aby promować swój nowy album „Fieldnotes”.

„Fieldnotes” jest drugim po wydanej w 2010 EP-ce albumem artysty. 10 nowych utworów kluczy pomiędzy surowymi brzmieniami głosu i gitary, „tupanym” amerykańskim folk rockiem a popem lat 50-tych. Teksty są jednocześnie ostre i melancholijne. Haddock nie boi się snucia opowieści o rodzinnych przeprowadzkach w nieznane, prostytucji, przemycie, alkoholizmie, miłości i śmierci.

Nagranie gości plejadę muzyków: Luke’a Ydstie z Blind Pilot (bas, fortepian, banjo, organy), Briana Wrighta z Pure Bathing Culture (perkusja), Nathana „Juniora” Andersena z M.Ward i The Dandy Warhols (gitara elektryczna) oraz Shelley Short i Alię Farah z Alialujah Choir/Weinland (chór), a także Paula Brainarda z Richmond Fontaine (gitara hawajska).

Podczas koncertów Jamesa wspierają polscy muzycy: Marcin Gromny na cajonie, Michał Marczak na klawiszach i Mateusz Mazurkiewicz na gitarze basowej.

Koncert Jamesa Haddock
27 listopada 2014 roku, godz. 20:00
Bilety: 15 PLN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.