Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

forum inwestycyjne w Tarnowie
Wydarzenia

Rozpoczęło się VII Forum Inwestycyjne w Tarnowie

forum inwestycyjne w TarnowieMinister Skarbu Państwa Włodzimierz Karpiński, Minister Rolnictwa i Rozwoju Wsi Marek Sawicki, Minister Polityki i Pracy Społecznej Władysław Kosiniak Kamysz, Mark Allen Doradca Departamentu Ekonomicznego Europejskiego Banku Inwestycyjnego i wielu innych znakomitych gości weźmie udział w VII Forum Inwestycyjnym, które rozpoczęło się dziś w Tarnowie. Inauguracyjny wykład i panel dyskusyjny poświęcony został zagadnieniu przekształceń własnościowych w Europie Środkowej. Forum Inwestycyjne jest imprezą inaugurującą krynickie Forum Ekonomiczne i potrwa do 2 września br.

Program dwóch dni Forum wypełniony jest tematyką związaną z szeroko pojętą gospodarką, zarówno na szczeblu krajowym jak i globalnym. „Nie zabraknie tematów związanych z sektorem chemicznym, tak ważnym dla gospodarki krajowej, ale przede wszystkim ważnym dla Tarnowa z udziałem Grupy Azoty S.A., Grupy LOTOS, CIECH’u i firmy Dow Chemicals” – rekomenduje zastępca prezydenta Henryk Słomka – Narożański.

W trakcie dwudniowych sesji plenarnych będzie okazja do wysłuchania dyskusji i prelekcji, poświęconych finansowaniu inwestycji w Polsce i Europie Centralnej. Omówione zostaną perspektywy pozyskiwania kapitału przez poszczególne sektory przemysłu i branże, będzie także okazja do omówienia wykorzystania narzędzi marketingu, a w szczególności dizajnu, w budowaniu przewagi konkurencyjnej przedsiębiorstw. Interesującym punktem programu będzie blok poświęcony ekologii, energii i zrównoważonemu rozwojowi miast i regionów wg. szwedzkiego modelu zarządzania, o tym opowie m.in., Dyrektor ds. Ochrony Środowiska i Zdrowia Miasta Sztokholm – Gunnar Söderholm.

Gośćmi wydarzenia będą również przedstawiciele Fundacji Chai z Izraela, która w trakcie Forum zaprezentuje ideę powstania w Tarnowie Centrum Edukacyjnego – Muzeum Żydowskiego. Równolegle, w trakcie drugiego dnia Forum, 2 września, na Małej Scenie Tarnowskiego Teatru, jako wydarzenie towarzyszące VII Forum Inwestycyjnemu odbędą się polsko-ukraińsko- chińskie spotkania, służące wymianie doświadczeń oraz zmierzające do zawierania umów partnerskich pomiędzy samorządami tych krajów.

Głównym organizatorem wydarzenia jest Instytut Studiów Wschodnich, partnerami: Województwo Małopolskie, Krajowy Depozyt Papierów Wartościowych, Centrum Business in Małopolska, ZETO S.A., Tauron Polska Energia S.A., Grupa Azoty S.A., Tarnowskie Wodociągi Sp. z o.o., Zakłady Mechaniczne Tarnów S.A., Polska Spółka Gazownictwa Sp. z o.o.- Oddział w Tarnowie, Tarnowska Agencja Rozwoju Regionalnego S.A., Tarnowski Klaster Przemysłowy S.A.
Forum Inwestycyjne jest transmitowane na żywo w Internecie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.