Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

ETNOmania skansen w Wygiełzowie
Wydarzenia

Pracownie na Szlaku Rzemiosła otwarte dla turystów

ETNOmania skansen w WygiełzowieJeśli chcesz przeżyć bliskie spotkanie z kulturą ludową i rękodziełem, a przy okazji odpocząć nieco od zgiełku miasta odwiedź „Otwarte Pracownie”. Jest to cykl weekendowych spotkań z twórcami rzemiosła w Małopolsce.

Spotkania te to doskonała okazja aby podejrzeć rzemieślników przy pracy oraz samemu spróbować sił w rękodziele. Będzie można wziąć udział w darmowych warsztatach, spróbować lokalnych przysmaków i zakupić oryginalne, ręcznie robione przedmioty. Podczas warsztatów będzie można zgłębić tajniki garncarstwa, łyżkarstwa, tkactwa i wielu innych tradycyjnych rzemiosł.

Harmonogram spotkań: 23 sierpnia – „Łyżkarstwo” w Nowicy, 24 sierpnia – „Bibułka i proziaki” w Paczółtowicach, 6 września – „Garncarstwo i koronka” w Rybnie, 7 września – „Kowalstwo” w Olkusz-Żurada, 20 września – „Rzeźba” w Ekomuzeum w Bogdanówce oraz 21 września – „Zabawkarstwo” w Stryszawie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.