Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

etnomania2014
Kultura Wydarzenia

Festiwal w stylu ETNO

etnomania2014Już jutro, 20 lipca 2014 roku na Festiwalu ENTOmania będziecie mogli odkryć tradycję na nowo. 150 wystawców rzemiosła, „eko” i „folkdizajnu”, 30 warsztatów, do tego pokaz mody, przestrzenne etnoinstalacje, strefa dzieci, etnosmaki, koncerty i mnóstwo innych folkowych atrakcji – to wszystko na terenie Nadwiślańskiego Parku Etnograficznego w Wygiełzowie.

W trakcie festiwalu zostanie nie tylko zaprezentowane tradycyjne rękodzieło ludowe (odbędą się liczne warsztaty rzemiosła i kulinarne, będzie można spróbować kuchni w tradycyjnym i nowoczesnym wydaniu, nauczyć się tańców ludowych i biesiadować z kapelą Dudek Lewicki oraz kapelą Hanki Wójciak), ale pokazane zostanie dzięki komu i czemu tradycja żyje. Stąd w programie prezentacje młodzych projektantów, tworzących w duchu etno, ich kolekcje na pokazie etnomody, produkty z motywami folkowymi oraz szereg „folkdizajnerskich” i recyklingowych warsztatów.

Wszystkie atrakcje Festiwalu ujęto w pięć stref tematycznych: Rzemiosła, Eko i Folkdizajnu, Dzieci, Muzyki, Smaku i Relaksu.

Festiwal ETNOmania
20 lipca 2014 r, godz. 11.00 – 19.00
Skansen w Wygiełzowie (ul. Podzamcze 1, 32-551 Wygiełzów)
Bilety: wszystkie atrakcje Festiwalu bezpłatne, obowiązuje bilet wstępu do skansenu
Więcej informacji na: www.ETNOmania.pl.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.