Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

dzieci szkolne
Kultura Wydarzenia

Stypendium za talent

dzieci szkolne
Foto: Dan Foy, Wikimedia.
Fundacja Księdza Mieczysława Malińskiego „Będzie Lepiej” zorganizowała konkurs plastyczny dla uczniów szkół podstawowych, gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Nagrodami są stypendia o łącznej wartości 30 000 złotych.

Zadaniem uczestników konkursu jest wykonanie pięciu prac z dziedziny rysunku, malarstwa, grafiki o tematyce dowolnej, przy czym przynajmniej jedna z prac powinna ilustrować dowolną książkę ks. Mieczysława Malińskiego. Warunkiem wzięcia udziału w konkursie jest między innymi wypełnienie formularza zgłoszeniowego, dostępnego na stronie fundacji, przesłanie opinii wychowawcy oraz krótka notatka o sobie. Termin nadsyłania prac mija 20 października 2013 roku.

„Będzie Lepiej” Fundacja Księdza Mieczysława Malińskiego powołana do życia w 2011, postawiła sobie za cele między innymi prowadzenie działalności stypendialnej dla uzdolnionych dzieci i młodzieży środowisk chrześcijańskich, mniej zamożnych a uzdolnionych artystycznie, wspieranie działalności kulturalnej i artystycznej, podtrzymywanie tradycji chrześcijańskiej i narodowej, pielęgnowanie polskości oraz rozwoju świadomości narodowej, obywatelskiej i kulturowej w Polsce i za granicą, propagowanie literatury chrześcijańskiej autorstwa fundatora oraz podtrzymywanie pamięci o dziele jego życia i działalności literackiej.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.