Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Koncert Inauguracyjny - Akademicki Chór Organum oraz Zespół Instrumentalny Ricercar. II edycja Festiwalu z 2011 roku.
Pieniny Wydarzenia

Pieniny-Kultura-Sacrum

Koncert Inauguracyjny - Akademicki Chór Organum oraz Zespół Instrumentalny Ricercar. II edycja Festiwalu z 2011 roku.
Koncert Inauguracyjny – Akademicki Chór Organum oraz Zespół Instrumentalny Ricercar. II edycja Festiwalu z 2011 roku.
Już po raz czwarty, na przełomie lipca i sierpnia w Krościenku nad Dunajcem i w Sromowcach Wyżnych, zabrzmi muzyka organowa w ramach IV Letniego Festiwalu „Pieniny-Kultura-Sacrum”. Po raz pierwszy w tym roku koncerty odbędą się w soboty, a nie jak dotychczas w niedziele.

Cykl koncertów rozpocznie się w sobotę 20 lipca 2013 roku o godzinie 19:00 w kościele pw. Chrystusa Dobrego Pasterza w Krościenku nad Dunajcem. W tym właśnie miejscu będą się one odbywać regularnie co tydzień do soboty 10 sierpnia. Ponadto, podobnie jak w ubiegłym roku, jeden koncert odbędzie się w Sromowcach Wyżnych (21 lipca 2013).

Jerzy Trela czytać będzie fragmenty "Filozofii po góralsku".
Jerzy Trela czytać będzie fragmenty „Filozofii po góralsku”.
Festiwal zainauguruje przedstawienie przez znakomitego krakowskiego aktora Jerzego Trelę fragmentów „Filozofii po góralsku” ks. Józefa Tischnera. Wśród zaproszonych gości znajdą się między innymi organiści: Andrzej Chorosiński, Adam Klarecki, Bogdan Narloch oraz Marek Stefański. Ale nie tylko muzyka organowa będzie rozbrzmiewać w pienińskich świątyniach. Wystąpią również: flecistka Barbara Świątek-Żelazna, saksofonista Andrzej Rzymkowski, trębacz Roman Gryń oraz duet wokalny Agnieszki i Tomasza Kuków. Nie zabraknie wpisanego już w festiwalową tradycję udziału Kapeli Góralskiej Jaśka Kubika.

Sponsorzy i współorganizatorzy festiwalu: ZEW Niedzica S.A. (Mecenas Festiwalu), Starostwo Powiatowe w Nowym Targu, Pensjonat Crosna Spa z Krościenka n.D., Publiczne Gimnazjum im. Jana Pawła II w Krościenku n.D. oraz Drukarnia VERAPRINT.

Spontanicznie powstała przed czterema laty idea prezentacji muzyki wysokiej próby twórczej i wykonawczej w pienińskich świątyniach nie pozostała, jak się okazuje, bytem jednorazowym, ale postępuje w latach, wzrasta w siłę „Bogu na chwałę, ludziom ku pożytkowi”.

Festiwal Pieniny-Kultura-Sacrum
20 lipca – 10 sierpnia 2013 roku,
Krościenko nad Dunajcem, Sromowce Wyżne.
Więcej szczegółów na profilu facebookowym Festiwalu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.