Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Przyjaciele ładnej pogody

Foto: W. Mateusiak, grafika: M. Czech.
Foto: W. Mateusiak, grafika: M. Czech.
Lubisz klimaty amerykańskich lat 70-tych? Jeśli tak to nie możesz przegapić koncertu Fair Weather Friends, który odbędzie się 5 kwietnia 2013 w krakowskim Klubie Kolanko no. 6. Wydarzenie zostało objęte patronatem malopolska24.


Zespół Fair Weather Friends powstał w Czeladzi na początku 2011 roku. Jego twórczość inspirowana jest współczesną elektroniką i muzyką taneczną lat 70 i 80. Obecnie FWF występuje jako kwartet: Maciek Bywalec – perkusja, pady perkusyjne; Paweł Cyz – gitara basowa, instrumenty klawiszowe, Mateusz Zegan – gitara, fx, produkcja, Michał Maślak – głos, teksty, gitara.

W marcu 2012 roku światło dzienne ujrzała debiutancka EP-ka FWF pt. „Eclectic Pixels”. Utwory z tego wydawnictwa gościły na antenie Trójki i Czwórki Polskiego Radia, Roxy FM, Radia ESKA ROCK, Radia Katowice
oraz wielu innych stacji radiowych. W czerwcu 2012 r. oficjalną premierę miał teledysk do singla „Fortune Player”, który obecnie emitowany jest w ogólnopolskich stacjach telewizyjnych, takich jak 4fun.tv, Rebel tv czy Kino Polska Muzyka.

Pomimo krótkiego stażu w branży muzycznej, Fair Weather Friends mają na swoim koncie występy na dużych letnich festiwalach. W lipcu wystąpili na zeszłorocznej edycji Heineken Open’er Music Festival i w
podsumowaniu Radiowej Trójki zostali wymienieni w gronie trzech najciekawszych zespołów Talent Stage. Z kolei w sierpniu FWF zaprezentowali się na COKE Live Music Festival, a singiel „Fortune Player” był podkładem muzycznym oficjalnego klipu promującego festiwal.
Obecnie muzycy pracują nad materiałem na debiutancką płytę i szukają jej wydawcy.

Koncert 5 kwietnia 2013, godzina 20:00.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Bilety: 15,00 PLN (w przedsprzedaży), 20,00 PLN (w dniu koncertu).
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.