Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Magiczne Karpaty Tundra Samów
Wydarzenia

Karpaty Magiczne w tundrze Samów

Magiczne Karpaty Tundra Samów

28 lutego 2013 roku odbędzie się premiera książki „Vaggi Varri – w tundrze Samów” wraz z koncertem towarzyszącym. Gwarantujemy dużą dawkę niezwykłych historii prosto z tundry oraz muzyki Samów. A wszystko to w rytmie szamańskich bębnów. Wydarzenie nad którym objęliśmy patronat odbędzie się w krakowskim klubie Kolanko no 6.

Anna Nacher i Marek Styczyński to muzycy grupy Karpaty Magiczne, którzy napisali relację z wypraw za krąg polarny – w tundrę Samów. Książka, na ponad 300 stronach, opisuje doświadczenia zdobyte w ciągu pięciu lat trekkingów w tundrze. Autorzy podążali szlakami wyznaczonymi przez Joik (ważny element kultury oralnej Samów – śpiew, którego tradycja pochodzi jeszcze z czasów przedchrześcijańskich), niezwykłe instrumenty (fadnoi, luur), spotkania z noaides (samskimi szamanami) oraz ich świętych bębnów goabdes.
Publikacja zawiera ponad 200 fotografii z archiwum autorów oraz płytę CD z Joikiem i nagraniami terenowymi z tundry. Fragmenty książki będzie czytać Marcelina Bożek.

Z okazji premiery książki odbędzie się wyjątkowy koncert: Tundra Improvisations (Jaczyn, Adrjanczyk, Anna Nacher i Marek Styczyński, vj Wobix).

Premiera i koncert 28 lutego 2013.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Bilety: 10,00 i 15,00 PLN (do kupienia bezpośrednio przed koncertem). Osoby które zakupią w czasie imprezy książkę „Vaggi Varri – w tundrze Samów” mają wolny wstęp na koncert.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.