Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Niepodległościowa Jedenastka

Pięciuset biegaczy wyruszy 11 listopada w 11-kilometrową trasę biegnącą przez tereny Ojcowskiego Parku Narodowego. Ich głównym celem będzie uczczenie 94 rocznicy odzyskania niepodległości przez Polskę. Dla kibiców, i nie tylko, planowane są m.in. pokazy grupy rekonstrukcyjnej i sprzętu wojskowego, a po zmroku tzw. wieczornica patriotyczna.

Bieganie, z roku na rok staje się coraz popularniejszą formą rekreacji ruchowej. W największych ogólnopolskich imprezach tego typu startuje nawet kilka tysięcy biegaczy. Dzięki wspólnej inicjatywie podkrakowskiej gminy Wielka Wieś i Krakowskiego Klubu Sportowego „Jura Moto Sport”, w okolicach Krakowa zorganizowany zostanie w tym roku po raz pierwszy Bieg Niepodległościowy – Niepodległościowa Jedenastka. – Korzystając z doświadczenia w organizacji Półmaratonu Jurajskiego w Rudawie i dorocznego Biegu po Dolinie Będkowskiej, zdecydowaliśmy o wspólnej organizacji jesiennego wydarzenia biegowego na terenie gminy Wielka Wieś – opowiada Andrzej Bukowczan, prezes KKS Jura Moto Sport. – Według naszej wiedzy to jedyna impreza biegowa w tym czasie w całej Małopolsce.

Profil wysokościowy biegu 11 Niepodległościowej.
Profil wysokościowy biegu 11 Niepodległościowej. Trasa prowadzić będzie z Białego Kościoła (Gmina Wielka Wieś, koło Krakowa), malowniczą trasą wiodącą Doliną Prądnika, fragmentem Ojcowskiego Parku Narodowego, z powrotem do Białego Kościoła. Liczba uczestników biegu została ograniczona z uwagi na wyjątkowy charakter Parku Narodowego.

Dla najlepszych biegaczy oczywiście przewidziano nagrody i to w różnych kategoriach. Na specjalne przywileje mogą liczyć startujące małżeństwa – w zależności od stażu, najszybsze pary otrzymają nagrody rzeczowe i finansowe. Wszyscy, którzy ukończą bieg w czasie nie przekraczającym 120 minut otrzymają pamiątkowy medal oraz wezmą udział w konkursie z nagrodą specjalną.

Szczegółowe informacje można odnaleźć na stronie www.niepodleglosciowa11.pl
Źródło: UG Wielka Wieś

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.