Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Występ kapeli Fickowa Pokusa z Jeleśni podczas 43. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu.
Kultura Wydarzenia

TKB – tydzień co ma 9 dni

Występ kapeli Fickowa Pokusa z Jeleśni podczas 43. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu.
Występ kapeli Fickowa Pokusa z Jeleśni podczas 43. Tygodnia Kultury Beskidzkiej w Żywcu.

28 lipca już po raz 49. rozpocznie się Tydzień Kultury Beskidzkiej. Tradycyjnie zespoły folklorystyczne z Polski i ze świata będą gościć w Makowie Podhalańskim, Oświęcimiu, Szczyrku, Wiśle, Żywcu i kilku innych miejscowościach.


Przez dziewięć kolejnych wieczorów, równocześnie w paru miejscach, odbywać się będą kilkugodzinne koncerty. Występujące zespoły zaprezentują bogactwo ludowej muzyki, tańca i śpiewu między innymi Beskidu Żywieckiego, Podhala i górali czadeckich. Oczywiście i w tym roku pojawią się goście zza granicy m. in. z Rumunii, Węgier, Rosji, Iraku i Chile. Koncertom towarzyszyć będzie także prezentacja zwyczajów, obrzędów i twórczości ludowej. Ale wieczorne spotkania to nie wszystko. Nie zabraknie wystaw, kiermaszów, przedpołudniowych koncertów kapel czy barwnych korowodów.

Pierwsza edycja Tygodnia Kultury Beskidzkiej odbyła się w 1964 r. w Wiśle, jednak tradycjami festiwal sięga przedwojennego „Święta Gór”. Organizatorami TKB są: Regionalny Ośrodek Kultury w Bielsku-Białej, samorządy Wisły, Szczyrku, Żywca, Makowa Podhalańskiego, Oświęcimia, Istebnej i Ujsół oraz Koło Miejscowe PZKO w Jabłonkowie.

Termin: 28 lipca – 5 sierpnia 2012
Szczegółowy program http://rok.bielsko.pl/
Serdecznie zapraszamy!


Zdjęcie: Wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...