Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

snorri helgason
Wydarzenia

Snorri Helgason zagra w Kolanku

snorri helgason
Snorri Helgason

To nazwisko może Wam nic nie mówić, chociaż artysta gościł już w Polsce. Na Islandii jego album „Winter Sun” świetnie się sprzedaje! Snorri Helgason koncertuje właśnie w naszym kraju! Już w marcu na jego trasie znajdą się m.in. małopolskie miejscowości!
Objeliśmy patronatem medialnym jego koncert w krakowskim klubie Kolanko No 6, który odbędzie się 8 marca 2012 roku.

Udostępnij

Snorri Helgason ma 27 lat, ale już od dekady występuje z gitarą na scenach całej Europy. Ten młody Islandczyk ma w swoim dorobku dwa albumy: pierwszy „I’m Gonna Put My Name On Your Door” oraz drugi „Winter Sun”, który trafił do sklepów tego lata. W lipcu stał sie on najlepiej sprzedającym się albumem w notowaniu gogoyoko.com. Poprzednia płyta Snorriego również znalazła się w pierwszej dziesiątce zestawienia.

„Wiem, co znaczy >>Nie<< i >>Tak<. Po islandzku >>Takk<< znaczy >>Dziękuję<<, więc łatwo zapamiętać. Ale pierwsze polskie słowo, jakie poznałem to >>piwo<< – śmiał się podczas wywiadu udzielanemu portalowi „Muzyka Islandzka”. W rozmowie dla portalu „Students” przyznał: „Czuję, że jest sporo wspólnych punktów w twórczości mojej i chociażby Neila Younga czy Paula Simona”. To pokazuje, jaką muzykę prezentuje Snorri. Swoje utwory wykonuje zarówno w języku islandzkim jak i angielskim.

Snorri Helgason oprócz występu w Klubie Kolanko no 6 wystąpi również w innych małopolskich miejscowościach: Bochni (9 marca, Mała Czarna) oraz w Lanckoronie (10 marca, Cafe Pensjonat).

Koncert 8 marca 2012, godzina 20:00.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Wstęp 10 złotych.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.
Strona Snorri Helgasona: www.snorrihelgason.com

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.