Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Team Hagdal
Wydarzenia

Gorący jazz prosto z chłodnej Norwegii

Team Hagdal
Duża dowolność interpretacyjna i aranżacyjna, rytm synkopowany oraz tendencja do improwizacji. To z definicji jazzu. Co to oznacza w praktyce? Będziecie się mogli o tym przekonać już wkrótce słuchając Team Hegdal. Koncert nad którym objęliśmy patronat odbędzie się 22 marca 2012 w krakowskim klubie Kolanko No 6.

Udostępnij

Team Hegdal to norweski zespół Eirika Hegdala wykonujący muzykę alternatywną utrzymaną w konwencji nowoczesnego jazzu. Muzycy tworzący ten projekt pozwalają sobie na swobodę podczas procesu twórczego. Dzięki temu ich muzyka wnosi dużą dawkę wolności i szczerości i naturalności. Zespół wydał dwa albumy, nazwane po prostu: Team Hegdal «Vol 1» i Team Hegdal «Vol 2». W skład zespołu wchodzą: Eirik Hegdal (saksofon / klarnet), André Roligheten (saksofon / klarnet basowy), Rune Nergaard (kontrabas), Gard Nilssen (perkusja).
Kilka utworów jest dostępnych na internetowej stronie zespołu: www.myspace.com/teamhegdal

Eirik Hegdal, znany jest również z wspólnych przedsięwzięć muzycznych z Trondheim Jazz Orchestra (przede wszystkim z płyty „Triads and More” ze światową gwiazdą – saksofonistą Joshua Redmanem). Inni członkowie zespołu również nie próżnują: André Roligheten pracował w duecie „Albatrosh”, Rune Nergaard współtworzy projekt „Tore Brunborg” oraz razem z Gardem Nilssenem „Bushmans Revenge”. Gard gra również w projekcie „Puma and Mathias Eick”.

Koncert 22 marca 2012, godzina 20:00.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Wstęp 20 złotych.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.