Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

obraz Marzenie z roku 1989 autorstwa Jana Zielińskiego
Kultura Małopolska malowana Od Redakcji

Małopolska malowana

obraz Marzenie z roku 1989 autorstwa Jana Zielińskiego
Marzenie - 1989 r. Jan Zieliński.
Mam przyjemność zaanonsować nowy dział „Małopolska malowana”. Publikować w nim będziemy obrazy przedstawiające uroki małopolskiego krajobrazu.
Pierwszymi materiałami będą niezwykłe akwarele autorstwa Jana Zielińskiego publikowane raz w miesiącu wraz komentarzem autora.

Udostępnij

Jan Zieliński jest absolwentem Uniwersytetu Jagielońskiego, emerytowanym nauczycielem biologiem, przyrodnikiem, miłośnikiem i obrońcą przyrody beskidzkiej. Przez 12 lat był redaktorem naczelnym lokalnego pisma „Nowiny Andrychowskie” oraz radnym (przewodniczył Komisji do Spraw Ochrony Środowiska w Andrychowie). Wraz ze swoimi przyjaciółmi wydał kilka publikacji o środowisku naturalnym. Jest autorem licznych artykułów publikowanych m.in. w „Przyrodzie Polskiej” oraz miesięczniku „Wszechświat”. Z Janem Stępniem nagrał kilkanaście audycji dla Radia Kraków. Aktualnie pełni funkcję Prezesa Towarzystwa Miłośników Andrychowa.
Od lat 60-tych maluje, rzeźbi oraz fotografuje. Jego prace prezentowano na wystawach w Polsce i zagranicą. Rzeźby Jana Zielińskiego znajdują się w m.in. Andrychowie, Oświęcimiu oraz Isny (Niemcy).

Zapowiadając serię prac Jana cieszę się podwójnie. Po pierwsze na naszych łamach pojawią się prace człowieka bardzo zasłużonego dla lokalnej, andrychowskiej społeczności. Ponadto Jan Zieliński jest artystą o bardzo dużej wrażliwości na piękno przyrody, którą to wrażliwość starał się przekazać na lekcji biologii nam, jego uczniom.

Zapraszam serdecznie do obejrzenia pierwszej akwareli pt. „Na dnie oceanu„.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.