Narodowy Instytut Dziedzictwa. Logo.

Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił internetową platformę „Wolontariat na rzecz dziedzictwa”. Jej głównym zadaniem jest ułatwienie kontaktu organizatorom działań na rzecz ochrony dziedzictwa z wolontariuszami – osobami, które mogą im w tym pomóc poświęcając nieodpłatnie swój czas i wiedzę.

Udostępnij

Portal jest w pełni darmowy, a korzystanie proste i intuicyjne. Organizatorzy ogłaszają swoje propozycje opisując przedsięwzięcie, to kogo szukają oraz co mogą zapewnić.
Potencjalni wolontariusze mogą przeglądać bazę projektów kontaktując się bezpośrednio z organizatorami poszczególnych inicjatyw.

Portal promuje wysokie standardy takie jak np. przejrzystość finansowa organizacji czy też wykorzystywanie potencjału społeczno-ekonomicznego dziedzictwa kulturowego tak, by przedmiot zainteresowania przynosił pożytek społeczności lokalnej.

Platforma zapewnia bazę wiedzy o aktach prawnych regulujących wolontariat w Polsce, przystępne definicje terminów związanych z ochroną dziedzictwa oraz przykłady dobrych praktyk.
Na łamach portalu znaleźć można również aktualności dotyczące najważniejszych wydarzeń z obszaru promocji i ochrony dziedzictwa.

Platforma wydaje się być ciekawą propozycją dla stowarzyszeń, fundacji, muzeów, instytucji naukowych czy też kulturalnych nie tylko z Małopolski.

 

Tags: , ,