Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Narodowy Instytut Dziedzictwa. Logo.
Kultura

Wolontariat na rzecz dziedzictwa

Narodowy Instytut Dziedzictwa. Logo.

Narodowy Instytut Dziedzictwa uruchomił internetową platformę „Wolontariat na rzecz dziedzictwa”. Jej głównym zadaniem jest ułatwienie kontaktu organizatorom działań na rzecz ochrony dziedzictwa z wolontariuszami – osobami, które mogą im w tym pomóc poświęcając nieodpłatnie swój czas i wiedzę.

Udostępnij

Portal jest w pełni darmowy, a korzystanie proste i intuicyjne. Organizatorzy ogłaszają swoje propozycje opisując przedsięwzięcie, to kogo szukają oraz co mogą zapewnić.
Potencjalni wolontariusze mogą przeglądać bazę projektów kontaktując się bezpośrednio z organizatorami poszczególnych inicjatyw.

Portal promuje wysokie standardy takie jak np. przejrzystość finansowa organizacji czy też wykorzystywanie potencjału społeczno-ekonomicznego dziedzictwa kulturowego tak, by przedmiot zainteresowania przynosił pożytek społeczności lokalnej.

Platforma zapewnia bazę wiedzy o aktach prawnych regulujących wolontariat w Polsce, przystępne definicje terminów związanych z ochroną dziedzictwa oraz przykłady dobrych praktyk.
Na łamach portalu znaleźć można również aktualności dotyczące najważniejszych wydarzeń z obszaru promocji i ochrony dziedzictwa.

Platforma wydaje się być ciekawą propozycją dla stowarzyszeń, fundacji, muzeów, instytucji naukowych czy też kulturalnych nie tylko z Małopolski.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.