Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

bal miłośników rosyjskiego
Wydarzenia

Po Balu Miłośników Rosyjskiego

bal miłośników rosyjskiegoPonad 100 osób wzięło udział w kolejnej, IV edycji Charytatywnego Balu Sympatyków Rosyjskiego, który odbył się 14 lutego w sali bankietowej krakowskiego Park Inn by Radisson.

Gwoździem wieczoru był występ Sashy Strunin – popularnej wokalistki rosyjskiego pochodzenia. Zgromadzona publiczność miała okazję zachwycić się głosem Natalii Wojtas, podziwiać obrazy artystki Maggie Piu oraz malarki Natalji Sawkinej, posłuchać poezji w wykonaniu Magdaleny Kozińskiej oraz Tatiany Repinej.

Szef hotelowej kuchni oraz Winiarnia „Klimaty Południa” zadbały o kubki smakowe uczestników gali. Tort gigant domowej roboty, słodka niespodzianka wieczoru, to dzieło cukierni „Słodka biblioteczka”. Dzięki ofiarności gości w trakcie licytacji charytatywnej udało się zebrać 3500 PLN na rzecz operacji oraz rekonwalescencji 3-letniego Zachariasza Witkowskiego ze Stanisławowa na Ukrainie. „Walka z nienawiścią i propagandą to mój obywatelski obowiązek. To nie był zlot „putinowskich trolli”, a spotkanie ludzi nastawionych na dialog. Rosji wcale nie musimy kochać – te czasy, na szczęście, już minęły, ale z uwagi na sąsiedztwo powinniśmy nauczyć się współpracować również z tym krajem (…)” – mówi organizator, Dawid Łasut – krakowski społecznik i propagator języka rosyjskiego.

bal miłośników rosyjskiego

Organizator składa podziękowania partnerom przedsięwzięcia: biuro podróży „Oasis Tours”, salon meblowy „VINOTTI”, „Mercator Medical”, kwiaciarnia „SofiFlora”, „Media Billboards”, „Femmalium” MED.&SPA,  biura podróży „Bezkresy” oraz „Arion”, pensjonatu „Ryś” w Bukowinie, SJO „Titanum”, mydlarni „u Franciszka” oraz restauracji „Krakowskie
Przedmieście” i „Balkan Express Grill”.

Więcej informacji o tym i kolejnych projektach Dawida Łasuta znajdziecie na jego facebook’owym fanpage’u.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.