Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Simpsonowie Muzeum Dobranocek Rzeszów
Wydarzenia

Simpsonowie w Rzeszowie

Simpsonowie Muzeum Dobranocek Rzeszów30 października 2014 roku Muzeum Dobranocek w Rzeszowie otwiera wystawę czasową „Simpsonowie”. W ramach wystawy prezentowana będzie kolekcja Dawida Lasoty licząca około 600 eksponatów.

Simpsonowie to pięcioosobowa amerykańska rodzina ze Springfield, w skład której wchodzą rodzice: Homer i Marge oraz dzieci: Bart, Lisa i Maggie. Pierwszy raz przygody sympatycznej rodzinki Simpsonów, wymyślonej przez Matta Groeninga, można było obejrzeć w telewizji 19 kwietnia 1987 roku w programie „Tracy Ulman Show”, w krótkiej animacji „Good Night”. Po trzech seriach Simpsonowie dostali własny animowany serial, kierowany głównie do widzów dorosłych, który ukazał się w telewizji Fox 17 grudnia 1989 roku. Animacja ukazuje amerykański styl życia, uwypuklając w prześmiewczy sposób narodowe przywary. Do chwili obecnej powstało 26 sezonów serialu, który niezmiennie cieszy się ogromną popularnością.

Muzeum Dobranocek zaprezentuje kolekcję Dawida Lasoty, którego pasja zaczęła się od otrzymanej od koleżanki małej maskotki Homera. Z biegiem czasu zbiór powiększał się o kolejne kupowane w Polsce oraz sprowadzane zza granicy przedmioty. Są to m.in. zabawki, figurki, porcelana, maskotki, gadżety, artykuły spożywcze, kosmetyczne oraz elementy garderoby.

Wystawa będzie otwarta do 29 stycznia 2015 roku.

Wystawa czasowa „Simpsonowie”
30 października 2014 – 29 stycznia2015 roku.
Wernisaż wystawy w ramach cyklu „Dobranocka dla dorosłych”
30 października 2014, godz. 19.00 – wstęp wolny

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.