Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Niebieski Parasol bezpłatne porady prawne
Wydarzenia

Niebieski parasol – bezpłatne porady prawne w Małopolsce

Niebieski Parasol bezpłatne porady prawne
Creative Commons. Foto: StromBer.
Krajowa Rada Radców Prawnych już po raz czwarty prowadzi ogólnopolską akcję udzielania bezpłatnych porad prawnych osobom potrzebującym. Nazwa tegorocznej edycji akcji „Niebieski Parasol” nawiązuje do motywu ochrony w trudnych sytuacjach życiowych oraz koloru żabotu w todze radcy prawnego. Akcja potrwa do 27 września 2014 roku.

„Hasłem przewodnim porad jest hasło PRACA-RODZINA- BIZNES” – mówi Barbara Kras, Sekretarz Krajowej Rady Radców Prawnych. Poprzez akcję „Niebieski Parasol” radcowie prawni pragną przede wszystkim pomóc osobom szczególnie potrzebującym oraz przypomnieć całemu społeczeństwu o potrzebie korzystania z profesjonalnej pomocy prawnej. Tak ustalonym celom towarzyszy przekonanie, że w dobrze pojętym interesie całego społeczeństwa leży przeciwdziałanie zjawisku „wykluczenia prawnego”, wynikającego z braku rzetelnej wiedzy na temat praw i obowiązków w wielu relacjach społecznych – rodzinnych, konsumenckich, administracyjnych czy gospodarczych. Zjawisko to nie jest dzisiaj marginalne. Wpływ na nie ma m.in. proces „inflacji prawa”, wyrażający się w ciągłym rozroście i zmianach regulacji prawnych oraz przekonanie znacznej części społeczeństwa, że „czego nie ma Internecie, to nie istnieje”.

Porady będą udzielane w ponad 400 punktach na terenie całego kraju. Nie tylko aglomeracjach miejskich, ale także w miasteczkach powiatowych i mniejszych miejscowościach. W historycznej Małopolsce będą to m.in.: Kraków, Dębica, Gorlice, Nowy Sącz, Nowy Targ, Limanowa, Lublin. Pełen wykaz dat oraz miejsc w których udzielane są porady znajduje się na stronie Krajowej Izby Radców Prawnych.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.