Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Ranking Krakowskich Samorządowców
Wydarzenia

Samorządowiec w infografice

Zastanawialiście się kiedyś jakimi cechami powinien charakteryzować się samorządowiec? Jakie walory (albo ich brak) sprawią, że nie będzie w stanie efektywnie spełniać swych powinności względem wyborców?

Odpowiedzieć na te pytania postanowiła Fundacja Instytut Aurea Libertas w partnerstwie z Fundacją Obywatelską. W ramach projektu Ranking Krakowskich Samorządowców przeprowadzono badanie ankietowe (trwające od grudnia 2013 do marca 2014 roku), które objęło ponad dwustu mieszkanców Krakowa oraz użytkowników portalu Ranking Samorządowców.
Oto wyniki, opracowane w formie infografik:

Ranking Krakowskich Samorządowców dobry samorządowiec

Ranking Krakowskich Samorządowców zły samorządowiec

Ranking Krakowskich Samorządowców (RKS) to innowacyjne przedsięwzięcie, które ma być zrozumiałą, łatwo dostępną i atrakcyjną formą zestawienia aktywności krakowskich samorządowców: członków rady M. Krakowa, Prezydenta M. Krakowa oraz jego zastępców oraz radnych dzielnic, w kadencji 2010 – 2014 (2015 w przypadku i zarządów dzielnic). Projekt zakłada opracowanie matrycy, za pomocą której możliwa będzie analiza i ocena aktywności, jakości i efektywności działań władz miejskich Krakowa. Drugi etap projektu to pilotażowe badanie, przeprowadzone z wykorzystaniem stworzonej matrycy, czyli tytułowy ranking.

Więcej informacji i aktualności na stronie projektu.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.