Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Goście Balu Sympatyków Języka Rosyjskiego.
Wydarzenia

Po Balu Sympatyków Języka Rosyjskiego

Tort w formie matrioszki.
Tort w formie matrioszki.
III Ogólnopolski Bal Sympatyków Rosyjskiego, który odbył się 1 marca 2014 roku w krakowskim hotelu Sheraton, pomimo niesprzyjających uwarunkowań politycznych okazał się być sukcesem!

„Byłem wręcz zaskoczony faktem, że zebrani goście, media oraz opinia publiczna zrozumieli apolityczny charakter wydarzenia” – podkreśla Dawid Łasut, organizator balu oraz nauczyciel języka rosyjskiego. „Celami moich licznych projektów społecznych oraz kampanii billboardowej są: aktywna walka ze stereotypami, zarażanie pozytywną energią oraz motywacją do działania w oparciu o promocję języka i kultury naszych wschodnich sąsiadów. Chciałbym, żebyśmy nauczyli się odróżniać świat walki o strefy wpływów i wielkiej polityki od życia przeciętnego zjadacza chleba. Język i kultura to nie to samo, co historia i stereotypy. I nie jest to pusty slogan reklamowy. Kontynuacja kampanii nienawiści i staranne pielęgnowanie dawnych urazów moim zdaniem nie mają sensu” – dodaje.

Katarzyna Konewecka-Hołój ze Stowarzyszenia "Piękne Anioły" i Jarosławna Sawkina
Katarzyna Konewecka-Hołój ze Stowarzyszenia „Piękne Anioły” i Jarosławna Sawkina
160kg tort w formie gigantycznej Matrioszki, wystawa ikon autorstwa krakowskich malarek Natalji Sawkinej i Ingi Suminej, występy początkującej poetki Darii Bukharowej, śpiew Jolanty Januszkiewicz oraz Dawida Łasuta przy akompaniamencie Kamila Stąporka to tylko niektóre z atrakcji wieczoru. Ponadto odbyła się licytacja dla podopiecznych Stowarzyszenia „Piękne Anioły”, w trakcie której udało się zebrać aż 4200 złotych, szampańska zabawa w rytm największych rosyjskich (i nie tylko) hitów trwała do późnych godzin nocnych. W apolitycznej imprezie uczestniczyło 120 gości, a wśród nich Polacy, Rosjanie, Ukraińcy.

Partnerami wydarzenia byli: VINOTTI, Femmalium, restauracja Krakowskie Przedmieście, B.P Damar, Media Billboards oraz Cukiernia Michalscy. Informacje o tym i kolejnych projektach realizowanych przez Dawida Łasuta znajdziecie na prowadzonym przez niego fanpage sympatyków języka rosyjskiego.

Foto: Konrad Kosecki i Grzegorz Finowski, a archiwum organizatora.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.