Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

KrakJam 2014 Kraków
Wydarzenia

KrakJam – tworzenie gier komputerowych na czas

KrakJam 2014 Kraków
Foto: Srbislav Rancic, Creative Commons.
W dniach 24-26 stycznia w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego odbędzie się „KrakJam 2014”, lokalna edycja „Global Game Jam”, największego na świecie konkursu zespołowego tworzenia gier komputerowych na czas.

Global Game Jam to międzynarodowe wydarzenie podczas którego informatycy na całym świecie jednocześnie (z podziałem na strefy czasowe) w zaledwie 48 godzin tworzą grę komputerową na taki sam, globalnie zadany temat. Kilkuosobowe zespoły przed dwa dni nieprzerwanej pracy zmagają się ze wszystkimi problemami związanymi z tworzeniem gier. Zawody łączą specjalistów wielu dziedzin związanych z tworzeniem elektronicznej rozrywki: designerów, grafików, programistów i informatyków.

Konkurs ma na celu integrację środowiska twórców gier, naukę nowych technologii, pracy w zespole pod presją czasu oraz promowanie kreatywności. Profesjonaliści, studenci i hobbyści tworzą eksperymentalne gry, które następnie testuje publiczność. Podczas poprzedniej edycji, w której wzięło udział około 16 tysięcy uczestników, udało się stworzyć 3248 gier. Konkurs co roku przyciąga nowych twórców i w tym roku wystartuje w nim ponad 17 tysięcy uczestników z 68 państw.

KrakJam, będący lokalną edycją Global Game Jam, powstał z inicjatywy Huberta Rutkowskiego, studenta informatyki na AGH. Wydarzenie od pięciu lat jest rozwijane i organizowane przez Studenckie Koło Naukowe Twórców Gier Komputerowych „Shader” działające na Akademii Górniczo-Hutniczej. W tym roku zawody w tworzeniu gier odbędą się w siedzibie Krakowskiego Parku Technologicznego. Konkurs rozpocznie się o godz. 16:00 w piątek 24 stycznia i potrwa do godz. 18:00 w niedzielę. W tym czasie zmierzy się ze sobą około 60 twórców gier.

Wydarzenie ma charakter otwarty dla uczestników, kibiców oraz publiczności. Więcej informacji na stronie „KrakJam 2014„.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.