Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Patrick the Pan w Krakowie
Wydarzenia

Podwójny koncert w krakowskim Magazynie Kultury

Patrick the Pan w Krakowie
Kadr z teledysku Patrick the Pan, „Bubbles”.
Już jutro – 30 stycznia 2014, w krakowskim Magazynie Kultury odbędzie się podwójny koncert. Na deskach Klubu Kolanko no 6., pod patronatem malopolska24 wystąpi „Patrick The Pan” oraz grupa Hanimal.

Pod pseudonimem Patrick The Pan ukrywa się Piotr Madej, którego muzyczny debiut robi furorę w polskim internecie. Ma 25 lata, urodził się i mieszka w Krakowie. Gra na gitarze i klawiszach, śpiewa, jest samoukiem. Jesienią 2012 roku na dwa miesiące zamknął się w swoim pokoju, gdzie za pomocą jednego mikrofonu, komputera i kilku instrumentów nagrał swoją debiutancką płytę „Something of an End”.

Muzyka Piotrka to wypadkowa jego wielu inspiracji od islandzkiego, chłodnego piękna, przez dyskretne ukłony w stronę progresywnej Wielkiej Brytanii lat 70-tych aż po współczesną americanę i alternatywne country. Natychmiast po wydaniu płyty pojawiły się same pozytywne recenzje w Polsce (m.in. Dziennik Polski, Uwolnij Muzykę, Brand New Anthem) jak i zagranicą (m.in. indierockmag.com, indiepoprock.com, radiohead.fr). Muzyka Piotra pojawiła się również w eterze (Trójka, Czwóka, Eska Rock, Chilli Zet, Radio PIN, Radio Kraków, Radiofonia). W lipcu 2013 roku zespół zagrał na festiwalu Open’er w Gdyni. Był to zaledwie czwarty koncert w ich karierze. W maju premierę miał teledysk do piosenki „Bubbles”. Płyta znalazła się na wielu muzycznych podsumowaniach roku 2013.
„Ta płyta (…) brzmi świetnie i dowodzi tego, że jeśli ktoś ma pomysł na muzykę, jeśli ktoś ma wrażliwość muzyczną, to naprawdę nie trzeba drogich studiów nagraniowych, wielogodzinnych sesji, bo, to może banalnie zabrzmi, prawdziwa muzyka bez problemu się obroni” – powiedział dziennikarz muzyczny i prezenter radiowy Piotr Kosiński (Trójka).

HANIMAL w Krakowie
Kadr z teledysku Hanimal, „Bajkit”.
HANIMAL w Krakowie wystąpi po raz pierwszy. Zespół będzie przy tej okazji promować swój debiutancki album zatytułowany „Poetry About The Point”. Hanimal to warszawska formacja założona na początku 2011 roku. Jej początkiem były… wiersze Magdy Malarowskiej. Jej siostra Hanna, tworząc do nich muzykę, zaczęła szukać muzyków do wspólnego grania i opracowywania tego materiału. W ten sposób, na początku 2011 roku, odbyły się pierwsze próby HANIMAL (zespołu Hani-Mal-arowskiej).

Muzyka Hanimal jest nostalgiczna, niepokojąca, a miejscami nieco psychodeliczna. Zespół na przestrzeni ostatnich lat zagrał wiele koncertów w klubach, ale i w ramach kilku dużych festiwali, takich jak Męskie Granie 2012 (Gdańsk), Off Festival 2012, WUJek 2013 czy Slot Art Festival 2013.

Zespół gra w składzie Hania Malarowska (wokal, gitara akustyczna), Asia Komorowska (skrzypce, wokal), Mateusz Szemraj (gitara elektryczna/akustyczna), Denis Dubiella (gitary basowe), Wojtek Lubertowicz (instrumenty perkusyjne).

Koncert „Patrick The Pan” oraz grupy „Hanimal”.
30 stycznia, godz. 20:00.
ul. Józefa 17, Kraków.
Bilety: 20,00 PLN lub 15,00 PLN w przedsprzedaży
Organizatorem jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.