Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

To był wieczór!!!

75-kilogramowy tort w kształcie miniatury Kremla, ufundowany przez cukiernię Michalscy, był chyba największą, a już na pewno najsmaczniejszą,  atrakcją Wieczoru Rosyjskiego.
75-kilogramowy tort w kształcie miniatury Kremla, ufundowany przez cukiernię Michalscy, był chyba największą, a już na pewno najsmaczniejszą, atrakcją Wieczoru Rosyjskiego.
To był Wieczór Rosyjski! W niecodziennym stylu, daleki od polityki, problemów gospodarczych i stereotypów. Pasja i energia Dawida Łasuta chyba zdołały zarazić nawet najbardziej sceptycznie nastawionych do normalizacji stosunków polsko – rosyjskich i przekonać ich, że warto promować język i kulturę naszych wschodnich sąsiadów.„Pomimo cenzury w części mediów, pomimo licznych kłód, jakie stawia mi się pod nogi, ja po prostu chcę zarażać ludzi radością, misją i pasją. Przestać żyć w zero-jedynkowym świecie. Chcę dążyć do apolitycznego porozumienia z naszym wschodnim sąsiadem. Czuję potrzebę walki o coś, nie przeciwko czemuś, a przy okazji zrobienia czegoś dobrego dla siebie, swojego otoczenia i innych.” – mówi Dawid Łasut, organizator „Wieczoru Rosyjskiego”.

4 grudnia w krakowskim Hotelu Europejskim odbył się Wieczór Rosyjski. Ponad 300 uczestników to jedynie garstka spośród tych, którzy wyrazili chęć uczestnictwa w tym niecodziennym wydarzeniu (ponad 1100 chętnych). Oprócz wspaniałego występu rosyjskiej śpiewaczki Fainy Nikolas, dynamicznej grupy Samokhin Band w programie wieczoru były m.in. prezentacja slajdów z ekspedycji niepełnosprawnych motocyklistów „Władywostok bez barier” oraz „Do serca Azji” Travelera 4×4. Goście wieczoru bardzo przychylnie odebrali spontaniczne przemówienie organizatora przedsięwzięcia, który podkreślał apolityczny charakter wieczoru oraz aktywnie zarażał swoją pasją i chęcią do konstruktywnego działania. W trakcie uroczystości odbyła się również charytatywna licytacja dla podopiecznych fundacji „Piękne Anioły”, podczas której udało się zebrać około 6000zł.

Gospodarz Wieczoru Rosyjskiego przyznał specjalne wyróżnienia dla dziennikarzy, którzy aktywnie walczą ze stereotypami oraz apolitycznie promują język rosyjski. Wśród wyróżnionych znalazł się także przedstawiciel naszego portalu!
Działalność Dawida Łasuta doskonale wpisuje się w misję Małopolska24.pl jako miejsca otwartego na różnorodność kulturową. Na naszych łamach regularnie piszemy o organizowanych przez niego wydarzeniach. Przyjmujemy nad nimi patronat medialny, ze względu na wartość jaką wnoszą w dialog międzykulturowy. Wierzymy, że na naszych sąsiadów warto spojrzeć, nie przez pryzmat negatywnych stereotypów, ale przez pryzmat ich dorobku kulturowego. Jeśli to uczynimy, zobaczymy zwykłych ludzi, bardzo podobnych do nas samych. Wierzymy, że jako państwo powinniśmy nauczyć się tworzyć skuteczną politykę realizującą nasze interesy narodowe. Realizując ją warto jednak pamiętać, że Rosjanie są takimi samymi ludźmi jak my.

Jak zapewnia organizator Wieczór Rosyjski to nie koniec tego typu inicjatyw. Już wkrótce odbędzie się „rosyjska wigilia”. Szczegóły jak zwykle na facebook’owej stronie sympatyków języka rosyjskiego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.