Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

muzeum dobranocek rzeszów
Wydarzenia

Z Rzeszowa na Księżyc

muzeum dobranocek rzeszów
Sandman.
8 października 2013 roku w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie odbędzie się wernisaż nowej wystawy, którą muzeum przygotowało we współpracy z Teatrem Lalkowym Dagmar Selje w Bielefeldzie (miasto partnerskie Rzeszowa).

Wystawa przypomni bohaterów historii zatytułowanej „Wyprawa Piotrusia na księżyc”, którzy wystąpili w jednej ze sztuk bielefeldzkiego teatru lalkowego oraz filmie animowanym i dobranocce „Piotruś w krainie czarów czyli wyprawa fantastyczna”. Będzie można obejrzeć na niej lalki i scenografie teatralne, poznać fascynujące przygody bohaterów oraz nie mniej barwne losy twórców teatru lalkowego w Bielefeld: Dagmar i Helmuta Selje. Podczas trwania wystawy można zapisywać się na zajęcia edukacyjne: warsztaty teatralne, twórcze oraz lekcje muzealne.

Wernisaż odbędzie się 8 października, we wtorek, o godz. 11.00. Po uroczystym otwarciu wystawy odbędą się prezentacja technik wykonania lalek: marionetki, pacynki oraz kukły oraz warsztaty teatralne dla dzieci. Będzie to niepowtarzalna szansa wykonania własnej kukiełki oraz zagrania w kosmiczną grę planszową.
Wystawa zorganizowana jest w ramach partnerskiej wymiany kulturalnej Rzeszów – Bielefeld.

Początki teatru Dagmar Selje sięgają 1995 roku, kiedy przejęła teatr lalkowy w Bielefeld po swoim ojcu, Helmucie Selje – wybitnym lalkarzu, aktorze i twórcy teatralnym, który zdobył sławę międzynarodową jako twórca teatru lalkowego i kukiełkowego. Dagmar Selje z kilkuosobowym zespołem kontynuuje tradycję teatru lalkowego, w którym przede wszystkim realizowane są sztuki dla dzieci.

„Wyprawa Piotrusia na księżyc” – Teatr lalkowy i dobranocka.
8 października – 31 października 2013 roku (wernisaż 8 października o godzinie 11.00).
Muzeum Dobranocek, ul. Mickiewicza 13, Rzeszów.
Zwiedzanie: 4 zł bilet ulgowy + 25 zł przewodnik
Cena warsztatów: 5 zł + 25 zł instruktor
Wstęp indywidualny: 7 z bilet normalny, 4 zł ulgowy
Rezerwacje i zapisy: tel. (17) 852 57 15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.