Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Kultura w kryzysie Kraków
Wydarzenia

Dom kultury w kryzysie – szkolenie

Kultura w kryzysie Kraków
Foto: Christine Zenino. Creative Commons.
Lokalnie działające domy i ośrodki kultury, jak wszystkie organizacje, mają swoje lepsze i gorsze lata. Co dzieje się, gdy brakuje pieniędzy na działalność, a nawet na pokrycie kosztów stałych? Jak zarządzać zespołem w czasach kryzysu? Jak połączyć misję instytucji kultury z trudem zdobywania środków, często na podstawowe wydatki?
Na te pytania ma odpowiedzieć szkolenie-warsztat, organizowany 29 października 2013 roku w Małopolskim Instytucie Kultury w Krakowie.

W czasach kryzysu przydaje się zarządzanie naprawcze konsekwentnie wdrażane przez dyrekcję, a jednocześnie zrozumiałe i akceptowane przez zespół pracowników. Metoda, opracowana i przetestowana przez dyrektorkę jednego z krakowskich ośrodków kultury, jest punktem wyjścia dla warsztatów przeznaczonych dla dyrektorów, kierowników i menedżerów lokalnych instytucji kultury. Celem jest wypracowanie różnych modeli działań naprawczych oraz wymiana doświadczeń związanych z rozmaitymi aspektami sytuacji kryzysowych w lokalnych instytucjach kultury. Podczas warsztatów ma zostać przedstawiony: model opracowany i wdrażany w w Ośrodku Kultury Kraków-Nowa Huta oraz przydatne narzędzia pomagające w zarządzanu. Warsztat pomoże również wypracować pomysły rozwiązań przydatnych w zarządzaniu instytucją kultury w kryzysie (związane nie tylko z finansami).

Szkolenie poprowadzą: Małgorzata Jezutek – absolwentka pedagogiki Uniwersytetu Jagiellońskiego i studiów podyplomowych w Krakowskiej Szkole Biznesu Uniwersytetu Ekonomicznego na kierunku Ekonomika i zarządzanie firmami. Od 2003 r. dyrektorka Ośrodka Kultury Kraków-Nowa Huta. Anna Miodyńska – w Małopolskim Instytucie Kultury koordynuje program Kultura w rozwoju. Trenerka Centrum Aktywności Lokalnej, mediatorka i animatorka społeczna.

„Dom kultury w kryzysie” – szkolenie/warsztat
29 października 2013 r., godz. 10.00-16.00
Małopolski Instytut Kultury, Kraków, ul. Karmelicka 27
Koszt udziału w szkoleniu to 100 PLN od uczestnika. Dla każdej kolejnej osoby z jednej instytucji/organizacji: 80 PLN.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.