Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Bolek i Lolek Muzeum Dobranocek
Wydarzenia

Bolek i Lolek – pięćdziesięcioletnie urwisy

Bolek i Lolek Muzeum Dobranocek
Bolek i Lolek. Pocztówka ze zbiorów Muzeum Dobranocek.
Bolek i Lolek narodzili się dokładnie pięćdziesiąt lat temu, kiedy to w 1963 roku wyemitowano pierwszy odcinek przygód tych dwóch sympatycznych urwisów. 7 listopada 2013 roku Muzeum Dobranocek w Rzeszowie organizuje obchody ich 50. urodzin.

Serial Bolek i Lolek powstawał w Studiu Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej, a pomysłodawcą tytułowych bohaterów był ówczesny dyrektor Studia – Władysław Nehrebecki. Pierwowzorami postaci byli jego synowie – Jan i Roman. Pierwszy odcinek serii nosił tytuł Kusza. Przez następne 23 lata, aż do roku 1986 wyprodukowano ponad 150 odcinków animacji zebranych w 10 seriach oraz dwa filmy pełnometrażowe: w 1977 roku: Wielka Podróż Bolka i Lolka, do którego w 1979 r. nakręcono epilog pt. Kawaler Orderu Uśmiechu
oraz w 1986 roku Bolek i Lolek na Dzikim Zachodzie.

Bolek (wyższy i szczuplejszy) i Lolek (młodszy, niższy i tęższy) są chłopcami wyjątkowo wesołymi i pomysłowymi. Podczas zabaw robią sobie wzajemnie różne psikusy, ale urwisami są sympatycznymi . Uwielbiają sport i pełne przygód wyprawy do różnych miejsc na świecie.

Miłośników przygód Bolka i Lolka z pewnością zainteresują obchody ich 50. urodzin w Muzeum Dobranocek w Rzeszowie. Gości czekają liczne atrakcje: głośne czytanie, projekcje slajdów oraz wspólne zabawy plastyczne, m.in. budowanie wielkiej mapy przygód Bolka i Lolka.

50. urodziny Bolka i Lolka
7 listopada 2013, godz. 11.00
Muzeum Dobranocek ze zbiorów Wojciecha Jamy w Rzeszowie
ul. Mickiewicza 13, 35-064 Rzeszów
Dla grup zorganizowanych konieczna wcześniejsza rezerwacja: (17) 852 57 15

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.