Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Zbliża się oblężenie Inwałdu

warowniaW dniach 7-8 września Warownia Inwałd, Dinolandia, Park Miniatur oraz Kucyk Mini Zoo organizują wspólne wydarzenie. Widowisko rycerskie, pokaz plenerowy oraz wiele innych atrakcji na terenie czterech inwałdzkich parków rozrywki i to wszystko za jeden bilet.

Przez dwa dni na terenie Warowni Inwałd będzie można przenieść się w centrum XVII-wiecznego życia. Pokazy walk, turnieje łucznicze i szermiercze, prezentacje bombardierów, a także muzyka i tańce dworskie oraz plebejskie zabawy to tylko część przygotowanego programu.

Rekonstrukcja historyczna w Warowni Inwałd zainspirowana jest wydarzeniami na ziemi sanockiej w latach 1601-1605 gdzie toczyła się prywatna wojna pomiędzy referendarzem koronnym Janem Drohojowskim, a kasztelanem przemyskim Stanisławem Stadnickim. Wtedy poszło o rzecz błahą – o miejsce w gospodzie! W Inwałdzie zaś zwadę swą będzie miał kasztelan wraz z wojewodą, z początku pójdzie o zniszczony portret prababki, jednakże konflikt urośnie do rangi honorowej i… o rękę pięknej szlachcianki, więc na samym pojedynku się nie skończy. W sobotę areną konfliktu stanie się wioska na podzamczu, gdzie bój stoczy zaciężne wojsko wojewody i hajducy kasztelana. W niedzielę zaś przy huku dział wojewoda będzie, aż dwukrotnie szturmował Twierdzę Inwałd.

Cena biletu zawiera jednodniowy udział w imprezie historycznej odbywającej się w inwałdzkiej Warowni, a także wstęp do Parku Miniatur z niemal nieograniczoną możliwością korzystania z lunaparku, jak również wstęp do Parku Dinozaurów i Rozrywki Dinolandia. Dodatkowo specjalną ciuchcią będzie można pojechać do Mini Zoo.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.