Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Wolontariat ma sens!

wolontariat ma sensRegionalne Centrum Wolontariatu w Krakowie we współpracy ze Stowarzyszeniem Sursum Corda z Nowego Sącza oraz Centrami Wolontariatu w Olkuszu i w Brzeszczach organizuje w najbliższym czasie dwa wydarzenia adresowane do przedstawicieli małopolskich instytucji i organizacji pozarządowych: konferencję „Wolontariat – wielki oręż czy szabelka w polityce społecznej?” oraz Akademię Koordynatora Wolontariatu.

Akademia Koordynatorów Wolontariatu, realizowana w ramach projektu „Wolontariat ma sens”, adresowana jest do przedstawicieli małopolskich organizacji pozarządowej lub instytucji, osób współpracujących z wolontariuszami, a także dla tych, którzy chcą uporządkować swoją wiedzę z zakresu wolontariatu, wymienić się doświadczeniami z innymi koordynatorami i zyskać nowe pomysły… Organizatorzy oferują cykl bezpłatnych szkoleń, który składa się z 3 dwudniowych warsztatów, prowadzonych przez doświadczonych trenerów. Moduły tematyczne obejmują przygotowanie placówki do współpracy z wolontariuszami, prawne aspekty współpracy z wolontariuszami i promocję działań wolontariackich oraz zarządzanie zespołem wolontariuszy. Szkolenia odbywać się będą w Krakowie. Uczestnikom zapewniony zostanie nocleg, wyżywienie oraz materiały szkoleniowe.

Podczas wspomnianej na początku konferencji zostaną zaprezentowane m.in. dane dotyczące sytuacji wolontariatu, dobre praktyki współpracy z wolontariuszami polskich i włoskich instytucji oraz przedstawione informacje o projekcie „Wolontariat ma sens!”. Do udziału w tym wydarzeniu organizatorzy zapraszają przedstawicieli małopolskich instytucji i organizacji pozarządowych, współpracujących lub zamierzających rozpocząć współpracę z wolontariuszami. Ilość miejsc jest ograniczona. Konferencja odbędzie się 25 września 2013 r. w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Małopolskiego w Krakowie.

Szczegółowe informacje o tych wydarzeniach i formularze zgłoszeniowe znajdziecie na stronie www.wolontariat.org.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...