Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Podgórska Jesień Kulturalna w Krakowie

Podgórska Jesień Kulturalna to cykl koncertów, imprez literackich i innych wydarzeń artystycznych, które tradycyjnie odbywają się we wrześniu każdego roku. Tegoroczna impreza odbędzie się w dniach 20 -22 września. W programie festiwalu znalazło się wiele występów kabaretowych, spacerów historycznych oraz atrakcji dla dzieci.

Podgorska Jesien Kulturalna 2013W pierwszym dniu festiwalu będzie można posłuchać koncertu chóru Vaaler Sangkor z Norwegii, Krakowskiego Kwartetu Gitarowego oraz koncertu muzyki eksperymentalnej we współpracy ze Studiem Muzyki Eksperymentalnej AM w Krakowie (pod opieką prof. M. Chołoniewskiego (CSW SOLVAY). Nie zabraknie także imprez kabaretowych. Najpierw w Kinoteatrze Wrzos odbędzie się Mały Podgórek, czyli występ amatorskich kabaretów, a także premierowy pokaz nowego programu kabaretu „7 minut Po”. Natomiast wieczorem na Barce BASIA zacumowanej przy Bulwarze Podolskim będzie można wziąć udział w Wieczorze z Kabaretem. Kolejnym punktem programu będzie Dworskie Spotkanie z Autorem, gdzie w roli głównej wystąpi poeta i krytyk literacki o. Eligiusz Dymowski (Dwór Czeczów).

W sobotę 21 września od godziny 15: 00 będzie można wziąć udział w rodzinnym pikniku na Piaskach Nowych, zatytułowanym Legenda o Kijankach piaszczańskich. Wieczorem zaś w Centrum Sztuki Współczesnej SOLVAY zaplanowany jest spektakl Teatru M.I.S.T. zatytułowany „Wowro – Beskidzki Świątkarz”, a w Kinoteatrze WRZOS aktorzy ze Szkoły Aktorskiej SPOT zaprezentują widowisko muzyczno-teatralne. W tym dniu odbędzie się także koncert przy Kładce Bernatce w wykonaniu Big Bandu Szkoły Muzycznej im. B. Rutkowskiego. Na dziedzińcu siedziby Domu Kultury Podgórze, w sobotę będzie miała miejsce kolejna odsłona Festiwalu Kabaretowego „Podgórek”, w której wystąpią: Ścibor Szpak, Kabaret Inaczej, Kabaret „Róbmy swoje”, a gospodarzem wieczoru będzie kabaret „7 minut Po”.

Ostatni dzień Podgórskiej Jesieni Kulturalnej upłynie pod znakiem koncertów. I tak na Rynku Podgórskim odbędzie się plenerowy koncert orkiestry dętej Hommelvik Musikkorps z Norwegii a w Kościele św. Józefa wystąpią muzycy: Michał Białko – organy, Dorota Mentel – sopran, Agnieszka Cząstka – mezzosopran w repertuarze Bacha i Pergolesiego. W Kinoteatrze WRZOS na sobotę zaplanowany jest premierowy pokaz filmu Jerzego Kawynii „Kamczatka”.

Kulminacyjnym punktem podgórskiego weekendu z kulturą będzie Powitanie Jesieni, podczas którego wystąpią: Big–Band Krak oraz Orkiestra Straussowska OBLIGATO pod dyrekcją Jerzego Sobeńko. Ponadto w ramach imprez zaplanowane zostały także: V Wieczór historyczno-poetycki „Muza w Muzeum, czyli Erato spotyka Klio” w Domu Historii Podgórza, Podgórska Kryminalna Gra Miejska we współpracy z Teatrem Otwartym TO oraz Chórem Jaszczwórym z IV LO, spacery historycznymi i rekreacyjnymi trasami po ciekawostkach i osobliwościach Podgórza oraz impreza dla dzieci „Powrót do starej szkoły”. W programie nie zabraknie także wystaw w Galerii Rękawka, w Galerii CSW Solvay oraz w Galeriach Domu Kultury. Wydarzenia będą także Osiedlowych Klubach Kultury podległych Domowi Kultury Podgórze.

Informacje oraz szczegółowy program wszystkich imprez na stronie www.dkpodgorze.krakow.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code