Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Czas na rodzinne słuchowisko – konkurs

Julian Tuwim to jeden z najchętniej czytanych polskich poetów XX wieku, który pisał zarówno dla dorosłych, jak i dla dzieci. Do dziś jego utwory wzruszają i bawią kolejne pokolenia czytelników. W związku z tym, że rok 2013 został ogłoszony Rokiem Tuwimowskim, Fundacja Czas Dzieci organizuje konkurs na najlepszą interpretację utworu wykorzystującą wszystkie możliwe dźwięki będące darem natury.

lokomotywa_z_logoZnacie kogoś, komu podczas czytania wierszy tego wielkiego poety usta składają się w trąbkę, a język w rulonik, który harcuje po całej buzi? Wszystko to, aby podołać wymaganiom pędzącej lokomotywy, by zliczyć niezliczone warzywa straganowe, pomóc panu Hilaremu znaleźć jego zaginione w niewyjaśnionych okolicznościach okulary. Jeżeli czytacie swoim dzieciom w domu, jesteście kreatywni, potraficie naśladować wszelkie dziwne odgłosy i wcielacie się w role bohaterów – ten konkurs jest właśnie dla Was!

Zadanie konkursowe polega na nagraniu własnej interpretacji jednego z utworów Tuwima. Weźcie, więc na kolana swoje pociechy, wykorzystajcie przedmioty codziennego użytku, odgłosy przyrody, a nawet instrumenty i dajcie się ponieść fantazji! Wszystkie uch, puch, świst, gwizd, ćwir, świr, tijo, trijo, tru lu lu lu lu będą mile słyszane! Najciekawsze słuchowiska wybrane przez specjalną komisję zostaną opublikowane na stronie internetowej organizatora oraz wyemitowane w rozgłośniach radiowych.
Do dziesięciu autorów najlepszych nagrań trafią nagrody w postaci gier planszowych.

logo_fundacja_czasdzieciNagranie w formacie mp3 należy przesłać na adres konkursy@czasdzieci.pl do dnia 8 września 2013 r.
Ogłoszenie wyników 10 września 2013 r.
Więcej informacji na stronie www.tuwim.czasdzieci.pl
Organizatorem konkursu jest Fundacja Czas Dzieci.Źródło: materiały prasowe Fundacji Czas Dzieci

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...