Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Małopolski Festiwal Innowacji
Nauka i innowacyjna gospodarka Wydarzenia

Małopolskie Targi Innowacji

Małopolski Festiwal InnowacjiJuż 5 czerwca 2013 roku na Małym Ryneku w Krakowie, w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji, staniemy oko w oko z małopolskimi innowacjami.
59 wystawców, cykl warsztatowy pn. „Innowacje jak na dłoni”, szkolenia z kreatywnego myślenia, pokazy filmów TED Talks oraz warsztaty Maker Space, prezentacja druku 3D, interaktywne aplikacje, a obok namiotu prezentacja technologii motoryzacyjnych Delphi w specjalnie przygotowanych samochodach. Każdy znajdzie coś dla siebie.

Kogo znajdziemy wśród wystawców? 30 małopolskich firm, które stawiają na rozwój poprzez wdrażanie nowych technologii i nieszablonowych rozwiązań. Ponadto 29 instytucji wspierających tego typu aktywne postawy oraz współuczestniczących w procesach wprowadzania innowacji na rynek i propagowania ich w kraju i zagranicą.

Bezobsługowe urządzenie automatycznie podążające za słońcem, nagrodzone złotym medalem na targach Brussels INNOVA 2012 urządzenie do produkcji prądu elektrycznego z biopaliw, technologia rozszerzonej rzeczywistości czy też prototyp samolotu bezzałogowego to tylko niektóre z eksponatów, które przybliżą nam Wystawcy.
Amatorów robotyki zainteresuje stoisko nr 13 gdzie będzie można zapoznać się z robotami dydaktycznymi, m.in. z Lego. To okazja, żeby nie tylko pooglądać, ale i także wziąć udział w interaktywnej zabawie przybliżającej zagadnienia robotyki.

Wiek nie gra tu roli – inowacje dla każdego
Małopolskie Targi Innowacji to dowód na to, że innowacje dostępne mogą być dla każdego. Innowacje są uzależnione od sposobu myślenia, którego podstawą musi być otwartość i wola współpracy. Innowacją może być każde nowe rozwiązanie, które usprawni działalność firmy i zwiększy jej konkurencyjność na rynku. Doskonałym przykładem są: parkomaty na baterię słoneczną, zabudowa ościeżnicy, która pozwala zapomnieć o problemie nietypowego rozstawu zawiasów czy też szyba zespolona o niespotykanych dotychczas parametrach termicznych i optycznych. To właśnie innowacyjne pomysły niektórych wystawców. Powyższe przykłady to dowód na to, że innowacje mają wymiar praktyczny – mogą podnosić komfort w życia codziennego.
Fundamenty z plastikowych butelek typu PET? Dlaczego nie? Planowanie innowacyjnych rozwiązaniach to także troska i poszanowanie dla środowiska i energii.

Warsztaty „Innowacje jak na dłoni”
Jedną z niespodzianek tegorocznej edycji Małopolskich Targów Innowacji może być cykl warsztatowy „Innowacje jak na dłoni”, dzięki któremu odwiedzający będą mogli poznać jeszcze dokładniej nowatorskie rozwiązania i technologie wdrożone przez partnerów Festiwalu.

Małopolskie Targi Innowacji odbywają się w ramach Małopolskiego Festiwalu Innowacji, który trwa od 3 do 7 czerwca. Koordynatorem Małopolskiego Festiwalu Innowacji oraz organizatorem Małopolskich Targów Innowacji, konferencji „Młoda przedsiębiorczość – nowe pokolenie w biznesie” oraz paneli dyskusyjnych „Przy kawie o innowacjach” jest Urząd Marszałkowski Województwa Małopolskiego.

Małopolskie Targi Innowacji
5 czerwca 2013 roku,
Mały Rynek, Kraków
Szczegółowy program warsztatów na www.imalopolska.eu, w zakładce Małopolskie Targi Innowacji.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.