Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Dzień Dziecka 2013 w Małopolsce

1 Bajkolandia 2013 AndrychówJuż jutro 1 czerwca – Dzień Dziecka. Na tą chwilę nasi milusińscy czekali z pewnością od dawna. Specjalnie dla nich przygotowaliśmy mały przegląd wybranych atrakcji w małopolskich miejscowościach. Zobaczcie jak możecie spędzić ten dzień!

Bajkolandia – Andrychów
W dniach 1-2 czerwca 2013 małopolskie miasto Andrychów zamieni się w prawdziwą krainę z bajki. Symboliczną władzę nad miastem przejmie Mały Burmistrz Bajkolandii, po mieście będzie jeździć Bajkowa Ciuchcia, a całe miato i okoliczne Parki Rozrywek pełne będą atrakcji dla naszych pociech.

Termy dzieciom – Bukowina Tatrzańska
W Bukowinie Tatrzańskiej zapowiada się wyjątkowo mokry weekend. Z okazji Dnia Dziecka właściciele bukowiańskiego kompleksu BUKOVINA Terma Hotel Spa przygotowali dla najmłodszych specjalną ofertę. Przez dwa dni dzieci do lat 13 korzystać będą mogły z basenów Termy Bukovina przez 2,5 godziny za symboliczne 1 zł. W programie przewidziano także inne atrakcje m.in.: gry i zabawy, malowanie twarzy, aqua aerobik dla dzieci oraz pokazy strażackie.

warsztaty-czekoladaCzekoladowy Dzień Dziecka w Krakowie
Z okazji dnia dziecka wśród licznych atrakcji Krakowa, nie mogło zabraknąć tych, związanych z czekoladą. Nic tak dobrze nie oddaje smaku dzieciństwa jak czekolada… Dlatego warto tego dnia wybrać się na Szewską 7, gdzie na wszystkie dzieci czekać będą liczne atrakcje przygotowane przez Krakowską Manufakturę Czekolady. Czekoladowe warsztaty, malowanie twarzy i puszczanie mydlanych baniek to tylko niektóre z wydarzeń zaplanowanych na 1 czerwca. Tam, gdzie spełniają się najsłodsze dziecięce marzenia, będzie można samemu zrobić pralinki i czekoladowe tabliczki.

Krakowska Zajezdnia Tramwajowa to propozycja dla najmłodszych, lubiących tramwaje i pragnących odwiedzić miejsca na co dzień niedostępne podróżnym. Dzieci będą mogły zwiedzić halę, w której naprawiane są pojazdy, myjnię oraz plac postojowy na którym są garażowane. Dla najmłodszych przygotowany zostanie również specjalny wagon, w którym będą mogli uczestniczyć w grach i zabawach.

Dla młodych krakowian kochających kino Krakowski Festiwal Filmowy przygotował specjalny, bezpłatny pokaz filmów. 1 i 2 czerwca 2013 dzieci będą mogły obejrzeć między innymi „Zimową Córkę”, czy film „Affie Mały Wilkołak”.

Lublin: rodzinnie nad zalewem, streetball przy Globusie oraz weekend w Teatrze Andersena
Zabawy edukacyjne, malowanie twarzy, konkursy i profesjonalni fotografowie robiący zdjęcia dzieciom czekać będą na rodziny na terenie ośrodka Marina nad Zalewem Zemborzyckim.

Warsztaty streetballowe dla dzieci i młodzieży rozpoczną się w niedzielę, 2 czerwca, o godz. 12 na boiskach przy hali Globus. Zajęcia poprowadzą koszykarze pierwszoligowego zespołu Wikana Start SA. Uczestnicy będą podzieleni na drużyny, a z każdą z nich będzie trenował jeden zawodnik, o godz. 13.30 odbędzie się pokazowy mecz, przewidziano również konkurs z nagrodami.

W weekend Teatr. H. Ch. Andersena zaprasza na „Czerwonego Kapturka”, oraz spotkanie z „Misiem Tymoteuszem i Psiuńciem”. Nasze pociechy będą mogły osobiście spotkać Czerwonego Kapturka i zostać oprowadzone po scenicznym lesie – wystarczy, że zapytamy w kasie o „Spotkanie z bohaterem”.

Nowy Sącz
Sądecki Park Etnograficzny przygotował ogrom atrakcji, które odbędą się w poniedziałek 3 czerwca, m.in.” impreza „Ene, due, rabe… Dawne gry i zabawy”, pokazy i warsztaty zajęć wiejskich (m.in., przędzenie, wyplatanie rękawic, ubijanie masła, grabienie siana), warsztaty plastyczne, kołacze i kukiełki pieczone w piecu chlebowym, ziemniaki pieczone na nalepie, miejskie smakołyki, wiejskie zabawy, gry sportowe, konkursy i spektakle.

Pacanów – 11. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej
W Pacanowie, tam gdzie kozy kują, odbywa się właśnie 11. Międzynarodowy Festiwal Kultury Dziecięcej. Wszystkich atrakcji nie sposób wymienić. Do najciekawszch z pewnością należą: Bajkowy Korowód, występy przedszkolaków – laureatów II Festiwalu Tańca w Pacanowie, Koncert gwiazd z okazji 80. urodzin Koziołka Matołka, Tort urodzinowy dla Koziołka Matołka, loty balonowe oraz pokazy motoparalotni.

4 Bajkolandia 2013 AndrychówDmuchanie Balona z Gumy do Żucia – czyli Dzień Dziecka w Rabce-Zdrój
W sobotę 1 czerwca 2013 r. już po raz jedenasty w Rodzinnym Parku Rozrywki „Rabkoland” w Rabce-Zdroju odbędą się Mistrzostwa Polski w Dmuchaniu Balona z Gumy do Żucia. Ponadto w programie Dnia Dziecka: konkursy z nagrodami, zabawy, szczudlarze, bajarze, malowanie twarzy, ścianka wspinaczkowa, gigantyczne bańki mydlane, spektakl „Niezwykłe przypadki foczki akrobatki” w wykonaniu grupy teatralnej „GADU” z Krakowa oraz samochodziki elektryczne, suchy basen ze zjeżdżalnią i trampoliną.

Rzeszów animowany – Muzeum Dobranocek, Rzeszów teatralny – spektakle dla dzieci
1 czerwca w Muzeum Dobranocek dzieci będą mogły obejrzeć wystawę czasową „Animacja to nie takie proste”. która zaprezentuje twórczość Studia Filmów Rysunkowych w Bielsku-Białej. Goście muzeum spotkają bohaterów popularnych animacji rysunkowych: Bolka i Lolka, Reksia, Pampaliniego, Kapitana Klipera min. na licznych projektach, szkicach, foliach, kadrach filmowych i plakatach. Będą także scenariusze, scenopisy i recepty animacyjne, archiwalne zdjęcia, wydawnictwa i wiele pamiątek z wizerunkami bohaterów kreskówek. Mali wielbiciele animacji będą mogli się dowiedzieć jak powstawały ich ulubione filmy, kto je zrealizował i jak wyglądało stanowisko pracy rysownika.
W programie aktywności plastyczne na wielkowymiarowych panelach przestrzennych. Wizyta w Muzeum Dobranocek to okazja by zrobić sobie zdjęcie z Misiem Uszatkiem, który tego dnia odwiedzi muzeum by spotkać się z dziećmi i złożyć im życzenia.

Teatr MASKA z okazji Dnia Dziecka wystawi premierowy spektakl „Dzikie Łabędzie”, na podstawie baśni: H. Ch. Andersena. Przygotowana przez twórców spektaklu wersja jednej z najbardziej znanych baśni H. Ch. Andersena to poetycka, choć przepełniona grozą opowieść o sile miłości, cierpliwości i wytrwałym dążeniu do celu.

Filharmonia Podkarpacka przygotowała Bajkę Muzyczną „Trzy Świnki” na podstawie opowieści braci Grimm, która jest swobodnym przekształceniem znanej i lubianej opowieści, pochodzącej ze zbioru baśni braci Grimm. Tytułowe Świnki zachorowały na… nudę. Nie chcą się bawić z innymi zwierzętami, nie zamierzają także budować domu, ani porządkować podwórka, choć zima tuż tuż… Pozostałe zwierzęta wpadają na pewien pomysł. Świnki trzeba przestraszyć. Obmyślają chytry plan. Owca przebiera się za Wilka, a Krowa za Smoka. Kolejne wydarzenia przeplatane są pląsami i piosenkami aż po wspólny wokal na zakończenie.

Sandomierz: „Dziecięcy korowód”
Sandomierskie Centrum Kultury na Bulwarze im. Marszałka Józefa Piłsudskiego przygotowało imprezę dla najmłodszych. Zabawa rozpocznie się „Dziecięcym korowodem” o 14.00. Uczestników czeka zabawa na pneumatycznych urządzeniach rekreacyjnych, występy zespołów artystycznych działających przy Sandomierskim Centrum Kultury, gry i zabawy sportowe oraz zagroda ze zwierzętami. Zabawę z pewnością uatrakcyjnią wyścigi wodniackie na rowerach wodnych, kajakach, pontonach.

Tarnów
Każdy, kto nie boi się latać powinien w sobotę, 1 czerwca odwiedzić Gemini Park Tarnów. Przygotowali oni z okazji Dnia Dziecka mnóstwo atrakcji (balonowe mini-zoo, balonowe konkursy, zabawy z upominkami, zgadywanki), a główną z nich są loty balonem! Ogranizatorzy zapewniają lot balonem na uwięzi na wysokość ok. 50 metrów, w którym jednorazowo może wziąć udział nawet 6 osób – dzięki czemu najmłodsi będą mogli zabrać w podniebną podróż swoich rodziców. Żeby polecieć balonem, należy okazać paragon za zakupy zrealizowane w Gemini w tym dniu na kwotę minimum 100 zł.

Wieliczka – Dzień Dziecka w Kopalni Soli
Kopalnia Soli w Wieliczce przygotowała specjalną ofertę dla odwiedzających jej sztolnie w Dniu Dziecka. Na trasie turystycznej najmłodsi turyści odkryją tajemnice podziemi i podziwiać będą najpiękniejsze miejsca w Kopalni. Po zakończeniu zwiedzania wszystkie dzieci będą mogły bawić się na podziemnym placu zabaw urządzonym w komorze Witosa (dmuchana zjeżdżalnia, kule wodne, suchy basen z torem przeszkód, malowanie twarzy, pokazy łucznicze, przejażdżki na kucykach, szaleństwa na niezwykłych rowerach oraz zabawy z animatorami).

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.