Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Odział chirurgii dziecięcej w Oświęcimiu nabrał kolorów

fot_1_Sniezka_Dzieciecy_swiat_w_kolorach_Oswiecim_akcja_spoleczna20 marca 2013 roku odbyło się uroczyste otwarcie nowo odmalowanego Oddziału Chirurgii Dziecięcej Szpitala Powiatowego im. św. Maksymiliana w Oświęcimiu. Szare sale zmieniły się nie do poznania! Kolorowa przemiana jest zasługą realizowanego przez Śnieżkę programu społecznego „Dziecięcy świat w kolorach”, na mapie którego tym razem znalazł się Oświęcim. Trwający od stycznia remont obejmował malowanie oddziałowych sal oraz korytarzy.

Pacjenci oddziału chirurgii dziecięcej często spędzają długie dni w szpitalnych łóżkach. Na czas leczenia szpital staje się ich drugim domem. Dlatego tak ważne jest zapewnienie im przyjaznych warunków rekonwalescencji.„Malowanie oddziałów szpitalnych zawsze wiąże się z pomocą najmłodszym i z wprowadzeniem do ich do świata kolorów. Takie działania mają ważne znaczenie psychologiczne w przyjaznych przestrzeniach dzieci mogą poczuć się bezpieczniej, co pomaga im łatwiej znieść rozłąkę z najbliższymi i szybciej wrócić do zdrowia” – mówi Anna Szymaszek, Specjalista ds. Public Relations Fabryki Farb i Lakierów Śnieżka S.A.

Na uroczystym otwarciu nie zabrakło także przedstawiciela władz samorządowych oraz dyrekcji szpitala. „Każdy powiat potrzebuje partnera do realizacji swoich zadań. Dlatego tak bardzo cieszymy się, że Śnieżka w prowadzonym biznesie dostrzegła potrzeby innych, stając się doskonałym wzorem dla innych” – powiedział Józef Krawczyk, Starosta Powiatu Oświęcimskiego. „Uśmiech dzieci jest najlepszym przykładem zasadności tych działań” – podsumowała Sabina Bigos-Jaworowska, Dyrektor Szpitala.

To już czternasta placówka objęta akcją społeczną „Dziecięcy świat w kolorach”, realizowaną przez Fabrykę Farb i Lakierów Śnieżka S.A. „Zmieniamy smutek w radość” – zgodnie z tym hasłem Śnieżka koloruje kolejne szpitale w całej Polsce. Dzięki trwającej od 2005 roku akcji odnowione zostały już m.in. oddziały szpitali w Rzeszowie, Dębicy, Sosnowcu, Warszawie, Wrocławiu, Krakowie, Poznaniu, Gdańsku, Łodzi, Lublinie, Katowicach i Szczecinie.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.