Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Collegium Novum
Nauka i innowacyjna gospodarka Wydarzenia

Mediatorzy z UJ najlepsi na świecie!

Collegium Novum
Dziekanat Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Jagiellońskiego znajduje się w Collegium Novum
Drużyna młodych prawników z Uniwersytetu Jagiellońskiego w Krakowie zwyciężyła w Międzynarodowym Konkursie Mediacyjnym w Sprawach Gospodarczych. W 1/4 finału krakowski zespół pokonał drużynę Uniwersytetu Warszawskiego, by w półfinale spotkać się z ekipą z Cornell University w USA. Ostatecznie młodzi prawnicy z Krakowa pokonali w finale zespół z Nowej Zelandii ( University of Auckland).

Międzynarodowy Konkurs Mediacyjny w Sprawach Gospodarczych (ICC International Commercial Mediation Competition) jest organizowany we współpracy z American Bar Association. Jego celem jest przybliżenie studentom kierunków prawniczych instytucji mediacji jako alternatywnej metody rozwiązywania sporów gospodarczych, również między przedsiębiorcami z różnych krajów i kręgów kulturowych. Tegoroczna, ósma edycja odbywała się w dniach 8-12 lutego 2013 roku, w siedzibie ICC w Paryżu.Uczestnicy paryskiego konkursu musieli wcielić się w odpowiednie role podczas symulacji mediacji. Ich głównym zadaniem było zastosowanie takiej argumentacji i taktyki negocjacyjnej, aby spór został rozwiązany w sposób najbardziej optymalny i zgodny z interesem obu stron. Konkurs odbywał się w całości w języku angielskim.

Tylko sześćdziesiąt sześć uczelni na świecie zyskało możliwość wystawienia drużyny w tym mediacyjnym konkursie. Chętnych nie brakowało. Na Uniwersytecie Jagiellońskim zostały zorganizowane wewnętrzne wieloetapowe eliminacje, podczas których trzeba było wykazać się między innymi wiedzą prawniczą, znajomością prawniczego języka angielskiego, umiejętnościami mediacyjnymi i właściwą mową ciała. Ostatecznie do drużyny mającej reprezentować krakowski uniwersytet wybrano: Martę Warchoł, Karolinę Jackowicz, Jakuba Bielamowicza i Tomasza Marek. Przygotowaniami zespołu do konkursu zajęły się Dr Małgorzata Kożuch oraz Maria Kierska.

Międzynarodowy Konkurs Mediacyjny w Sprawach Gospodarczych to jedyne takie wydarzenie łączące rywalizację, szerzenie dobrych praktyk, naukę i pozwalające na nawiązywanie nowych znajomości i współpracy z innymi ośrodkami akademickimi z całego świata. Konkurs daje również swoim uczestnikom niepowtarzalną możliwość uczestniczenia w mediacji w formie “mootowej”, poznawania różnic kulturowych we współpracy międzynarodowej i korzystania z uczestnictwa w wielu wydarzeniach towarzyskich.

Źródło: www.law.uj.edu.pl
Foto: Wikipedia (autor KHRoN)

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...