Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Bal sympatyków języka Puszkina

Matrioszka. Bal Sympatyków Rosyjskiego 2012.
Matrioszka. Bal Sympatyków Rosyjskiego 2012.
Już dziś, 2 lutego 2013 w hotelu Santorini w Krakowie odbędzie się Bal Sympatyków Rosyjskiego. Na zaproszonych gości z całej Polski czeka obfity szwedzki stół z przysmakami kuchni słowiańskiej, mnóstwo rosyjskich hitów, loteria z cennymi nagrodami i gwóźdź programu – 20-kilogramowa konstrukcja tortowa w formie Kremla. „Celem balu jest propagowanie jednego z najpiękniejszych i najbardziej popularnych języków świata. Należy oddzielić politykę od kultury i stereotypy od rzeczywistości” – dodaje pomysłodawca i organizator imprezy Dawid Łasut.

Bal Sympatyków Rosyjskiego 2012.
Bal Sympatyków Rosyjskiego 2012.
Każdy z nas ma jakąś pasję. Podróże, pływanie, gotowanie, czytanie czy też fotografia – te zainteresowania nikogo nie dziwią. Pasją właściciela CJR Efektywny Rosyjski z Krakowa Dawida Łasut jest właśnie język Puszkina. Jak przyznaje sam zainteresowany na brak kursantów nie może narzekać, a rosyjski faktycznie wraca do łask. Właśnie dlatego postanowił zorganizować i ufundować cykliczną imprezę miłośników języka naszych wschodnich sąsiadów – Bal Sympatyków Rosyjskiego. Tegoroczne wydarzenie jest przedsięwzięciem na skalę ogólnopolską. Wśród zaproszonych gości znajdują się m.in. aktorka Teatru Słowackiego Bożena Adamek, która wykona dla zebranych gości kilka z utworów Achmatowej ze swej najnowszej płyty nagranej wspólnie z Andrzejem Grabowskim. Swym śpiewem zachwyci znany rosyjski wykonawca bardów – Jurij Biejczuk. Patronat honorowy nad wydarzeniem objęli Konsulat Generalny Federacji Rosyjskiej w Krakowie, warszawski RONiK, a także Stowarzyszenie Wspólnota Rosyjska.

Bal Sympatyków Rosyjskiego organizowany jest po raz drugi i ma na celu entuzjastyczne propagowanie języka rosyjskiego. Impreza ma również pomóc w pozytywnym kształtowaniu wizerunku Rosjan oraz łamaniu wszelkich stereotypów. Jednak przede wszystkim będzie to dobra zabawa!

Więcej informacji o balu na Facebook’owej stronie wydarzenia.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.