Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Dziady Kazimierskie – na ratunek „Fryzjerowi”

dziady_kazimerskie

„Dawno, dawno temu, w czasach Lecha, Czecha i Rusa, kiedy Kazimierz Dolny nie był jeszcze nawet wietrzną górą,
w pięknych okolicznościach przyrody, pod kamieniołomem nad przeprzełomem,
w bumbuszobluszczu przewąwozowym, dziad borowy spotkał się z dziadem barowym”

18 stycznia 2013 roku odbędzie się koncert Dziadów Kazimierskich (z Paprodziadem – wokalistą zespołu Łąki Łan). Wydarzenie nad którym objęliśmy patronat odbędzie się w krakowskim klubie Kolanko no 6.

dziady_kazimierskieDziady to zespół nadający Kazimierzowi Dolnemu wyjątkowego kolorytu. Ich „Rootsowo-Kniajacki-Folk Wąwozowo-Barowy” zdobył sobie wielu miłośników. W skład zespołu wchodzi Woło Brodaż – wokal (w języku zespołu zwany „ryjem”, Serdel Odór – „gitarra”, Edek – bęben, Rolf – „basiwo akustyczne” oraz Sebol – „Gitara z rurką”.

Przybywajcie do Klubu Kolanko no. 6 posłuchać „prapankowych piewców kazimierskich”. Koniecznie przynieście z sobą drobiazgi. Zespół, w ramach wsparcia dla zniszczonej w pożarze krakowskiej knajpy „u Fryzjera”, przeprowadzi akcję. Tak oto opisują swoje przedsięwzięcie: „Pomysł i akcja polega na tym, żeby kto żyw, przyniósł na koncert Dziadów w Magazynie jakieś drobne upominki na aukcję… i oczywiście poinformował znajomych ludzi, aby zrobili to samo. Płytki, koszulki, rzeźby obrazki… co kto wymyśli! Każda pomoc się liczy, każdy gest jest ważny!”. Po koncercie Kolanku, w ramach wsparcia dla właścicieli „Fryzjera” zespół będzie koncertował charytatywnie w Kazimierzu Dolnym.

Koncert 18 stycznia 2012, godzina 20:00.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Bilety: 10,00 PLN.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.