Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Amatorzy będą skakać na nartach

Skocznia_skawicaKażdej zimy, na jakieś górce dzieciaki lepią ze śniegu skocznię, by potem wzbić się na niej w powietrze i przez chwilę poczuć się jak Adam Małysz. Sukcesem jest już udane lądowanie, ale oczywiście każdy chce skakać jak najdalej. Od kilku lat amatorzy narciarskiego skakania mogą rywalizować w Mistrzostwach Amatorów w Skokach Narciarskich Południowej Polski. 10 lutego skocznia narciarska w Skawicy (gm. Zawoja) zaprasza na szóstą edycję zawodów.

Pierwsze Mistrzostwa Amatorów w Skokach Narciarskich Południowej Polski, w których udział wzięło 79 zawodników, rozegrano w 2005 roku. Skocznia na której rywalizują skoczkowie znajduje się przy boisku sportowym LKS Huragan, w dolinie potoku Skawiczanka. Jej punkt konstrukcyjny wynosi 20 metrów. Oficjalne otwarcie skoczni nastąpiło w 2005 roku. Na przełomie lat 2006/2007 wybudowano wieżę sędziowską oraz zabezpieczono bandami zeskok. Obecny rekord skoczni wynosi 28,5 m.

plakat, zawody w SkawicyTegoroczne mistrzostwa będą przebiegać w pięciu kategoriach dla: uczniów szkół podstawowych, szkół gimnazjalnych, młodzieży do lat 24, seniorów oraz w kategorii Open, czyli dla wszystkich. Warunkiem uczestnictwa jest posiadanie kasku, podanie numeru PESEL oraz wpłata wpisowego w wysokości 10 zł, które obejmuje posiłek oraz ubezpieczenie. Osoby niepełnoletnie muszą złożyć pisemną zgodę od rodziców na udział w zawodach. Zgłoszenia przyjmowane są do 10 lutego, włącznie z dniem zawodów. Na zwycięzców oczywiście czekają nagrody.

Dla kibiców przewidziano dodatkowe atrakcje jak zjazd na cymkolwiek, kulig konny, przejażdżki ciuchcią i skutery śnieżne.

Organizatorem zawodów jest Rada Sołecka w Skawicy wraz z Babiogórskim Centrum Kultury.

Foto: Wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...