Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

39. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego

Turniej Tańca Towarzyskiego  o puchar prof. Mariana Wieczystego. Foto: Archiwum DK Podgórze.
Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego. Foto: Archiwum DK Podgórze.
Już od 12 stycznia 2013 roku w krakowskiej Hali TS Wisła zagoszczą rytmy tańców latynoamerykańskich oraz klasyczne melodie walców i tanga.

Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego odbywa się nieprzerwanie od prawie 40 lat. Pierwsza raz zorganizowany został w 1974 roku i stanowił nowatorskie rozwiązanie w polskim świecie tanecznym. Profesor Marian Wieczysty opracował zasady rywalizacji, wzorując się na organizacji Pucharu Polski w piłce nożnej, a przyświecał mu szczytny cel – podniesienie poziomu zarówno tancerzy jak i pracy nauczycieli tańca. Na początku lat siedemdziesiątych, prof. Wieczysty zauważył, że polskie pary niezbyt przywiązują uwagę do warsztatu tanecznego – tzw. basic’u, czyli podstaw tanecznych, które nadają charakter poszczególnym tańcom.

Turniej Tańca Towarzyskiego  o puchar prof. Mariana Wieczystego. Foto: Archiwum DK Podgórze.
Turniej Tańca Towarzyskiego o puchar prof. Mariana Wieczystego. Foto: Archiwum DK Podgórze.
39. Ogólnopolski Turniej Tańca Towarzyskiego o Puchar prof. Mariana Wieczystego jest jak co roku od śmierci pomysłodawcy – hołdem pamięci prof. Mariana Wieczystego. Podczas turnieju przewiduje występy par tanecznych grup wiekowych: 14 – 15 lat (juniorzy starsi) i powyżej 15 lat. Rywalizacja taneczna jest także okazja do spotkań sympatyków tańca towarzyskiego.

Więcej informacji na stronach Domu Kultury „Podgórze”.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code