Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Festiwal Lodu Kedy
Wydarzenia

Lodowe Kęty

Festiwal Lodu KedyW minioną sobotę w Kętach (woj. małopolskie) odbył się Festiwal Lodu. Imprezie towarzyszył Jarmark Bożonarodzeniowy pełen ozdób świątecznych i rozmaitych bibelotów idealnych na świąteczne upominki.

Największą atrakcją Festiwalu był oczywiście pokaz rzeźbienia w bryłach lodu oraz prezentacje tworzonych na żywo na oczach zgromadzonych gości lodowych dekoracji. Atmosferę rozgrzewały grzane trunki oraz pokaz żonglerki ogniem. Oczywiście nie mogło zabraknąć świątecznej muzyki, koncert pastorałek i piosenek folkowych dała kapela góralska Zbójnica.

W kęckim muzeum im. A. Kłosińskiego można było podejrzeć jak robi się ozdoby świąteczne z materiałów ekologicznych. Otwarto również wystawę czasową „Wspomnienia – 100 rocznica urodzin Jana Grabowskiego”. Pochodzący z Kęt Jan Grabowski ył cenionym artystą specjalizującym się w malarstwie sztalugowym, ściennym, grafice i rzeźbie. Studiował na Akademii Sztuk Pięknych w Krakowie u profesorów: Eugeniusza Eibischa, Henryka Gotliba, Adama Marczyńskiego i Zbigniewa Pronaszki. Na wystawie czasowej zostanie zaprezentowanych około 30 obrazów udostępnionych w formie depozytów przez rodzinę artysty i kolekcjonerów. Wystawę będzie można zwiedzać bezpłatnie do 20 grudnia br. w godzinach otwarcia muzeum.

[split_gallery show=’2-10′]

Źródło: www.nowa-wies-kety.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.