Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Szlachetna Paczka 2012
Wydarzenia

Zmieniaj świat na lepsze

Szlachetna Paczka 2012W najbliższą sobotę, 17 listopada, w rękach krakowskiego Adasia zacznie powiewać sztandar Szlachetnej Paczki oznajmiając wszystkim, że czas wybrać rodzinę której pomożemy. Przez trzy tygodnie każdy z nas może przygotować wyjątkową paczkę.


Zostań bohaterem i zmieniaj świat na lepsze!

Chyba nikomu nie trzeba już tłumaczyć jak działa świąteczna akcja realizowana od 2001 roku przez Stowarzyszenie Wiosna. Jednak na wszelki wypadek przypominamy, że jej ideą jest udzielenie bezpośredniej pomocy potrzebującym. Odpowiednio wcześniej wolontariusze rozpoznają potrzeby rodzin i zebrane informacje umieszczają w anonimowej internetowej bazie danych. Dzięki temu po wybraniu rodziny wiemy dokładnie czego ona potrzebuje i co powinno znaleźć się w przygotowywanej przez nas paczce.

Tegoroczny finał projektu Szlachetna Paczka będzie miał miejsce w dniach 8-9 grudnia. To właśnie wtedy naszą paczkę musimy dostarczyć do odpowiedniego magazynu skąd trafi ona do naszej rodziny. Szczegółowe informacje i baza rodzin znajdują się na stronie www.szlachetnapaczka.pl

Z okazji otwarcia bazy „Szlachetnej Paczki” w miastach wojewódzkich całej Polski odbędą się happeningi promujące akcję. Główny, ogólnopolski marsz wolontariuszy odbędzie się w Krakowie i przejdzie ulicami Starego Miasta. Pochód ruszy spod krakowskiego Ratusza, a zakończy się pod pomnikiem Adama Mickiewicza, w ręce którego zostanie wetknięty sztandar akcji.

Na początku listopada za akcję „Szlachetna Paczka” Stowarzyszenie Wiosna otrzymało Europejską Nagrodę Obywatelską Civi Europaeo Praemium przyznawaną przez Parlament Europejski.

fot: Leszek Ogrodnik

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...