Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Zamek Królewski na Wawelu
Wydarzenia

Zamek Królewski za darmo

Zamek Królewski na Wawelu
Zamek Królewski na Wawelu

Apartamenty Królewskie, Skarbiec Koronny, Dama z gronostajem i inne atrakcje Zamku Królewskiego na Wawelu w listopadzie można zobaczyć za darmo. Co więcej z myślą o uczniach i seniorach przygotowano bogaty program zajęć obejmujący między innymi darmowe lekcje muzealne. Wszystko w ramach programu „Nowoczesny patriotyzm” realizowanego także przez królewskie rezydencje w Warszawie wraz z Ministerstwem Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

Działania edukacyjne prowadzone w ramach programu „Nowoczesny patriotyzm”, mają na celu zapoznanie dzieci, młodzieży oraz osób dorosłych z szeroko rozumianym zagadnieniem patriotyzmu. W Krakowie na najmłodszych czeka świat legend przybliżających historię Wawelu. Prowadzący zajęcia opowiedzą także o Królu Kazimierzu Wielkim, św. Jadwidze, a także o codziennym życiu mieszkańców zamku za czasów Jagiellonów. Będzie można się także dowiedzieć jak organizowano królewską koronację czy zaślubiny. Na starsze dzieci czekają warsztaty przybliżające historię siedziby władców, na tle dziejów Polski. Przedstawiona zostanie miedzy innymi postać króla Jana III Sobieskiego. Na dorosłych zwiedzających czekać będzie m. in. wystawa „1812-2012. Napoleon – Wielka Armia – Polacy”, a także zajęcia w ramach „Wawelskich spotkań z historią i sztuką”, oraz wykład z cyklu „Wawel znany i nieznany”.

Wszystkie ekspozycje zamku zwiedzać można bezpłatnie, wystarczy pobrać w kasach bezpłatną wejściówkę (ze względów konserwatorskich wstęp na wystawy jest limitowany). Ostatnie wejście na wystawy na godzinę przed zamknięciem ekspozycji.

Więcej informacji na stronie www.wawel.krakow.plŹródło: Wrota Małopolski

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Redakcja malopolska24.pl: Witold Wiśniewski - Redaktor Naczelny. Katarzyna Wiśniewska - Redaktor.