Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Zespół klasztorny cystersów w Lubiążu. Autor: P.R.Schreyner.
Historia Miejsca które warto zobaczyć Turystyka Wydarzenia

Wiki kocha małopolskie zabytki!

wiki lubi zabytkiWikimedia ogłosiła laureatów polskiej edycji największego na świecie konkursu fotograficznego Wiki Loves Monuments. Razem 13 nagród i wyróżnień o łącznej wartości 6 tysięcy złotych trafi do rąk autorów najlepszych zdjęć polskich zabytków.

W konkursie Wiki Lubi Zabytki wzięło udział 679 uczestników, przysyłając w sumie ponad 51 tys. fotografii na strony Wikimedia Commons. W ten sposób Polska włożyła największy wkład w światowy konkurs na fotografie zabytków, który wpisano do księgi rekordów Guinessa. W globalnej inicjatywie wzięło udział 36 krajów. Na drugim miejscu znalazła się Hiszpania, na trzecim Ukraina.

Wśród zwycięskich zdjęć znalazły się zdjęcia zabytków Małopolski: Zespół kościoła pw. św. Jana Nepomucena „Na Wyspie” w Zwierzyńcu oraz Zamek w Ogrodzieńcu. Zachęcamy do obejrzenia galerii zwycięskich i nominowanych zdjęć.

Zwycięskie zdjęcia

Zespół kościoła pw. św. Jana Nepomucena "Na Wyspie".
Miejsce 1: Zespół kościoła pw. św. Jana Nepomucena „Na Wyspie”. Autor: Scots.

Zespół klasztorny cystersów w Lubiążu. Autor: P.R.Schreyner.
Miejsce 2: Zespół klasztorny cystersów w Lubiążu. Autor: P.R.Schreyner.
Zamek w Ogrodzieńcu – widok od wschodu.
Miejsce 3: Zamek w Ogrodzieńcu – widok od wschodu. Autor: Łukasz Śmigasiewicz.

Zdjęcia wyróżnione

Przypomnijmy, że w poprzedniej edycji konkursu również królowały zdjęcia małopolskich zabytków. Druga edycja konkursu odbyła się w dniach 1-30 września 2012. Patronat nad konkursem objął Narodowy Instytut Dziedzictwa. Regionalnymi partnerami konkursu byli: Opolski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Kujawsko-Pomorski Wojewódzki Konserwator Zabytków, Śląskie Centrum Dziedzictwa Kulturowego w Katowicach oraz lubelska koalicja (Ośrodek „Brama Grodzka – Teatr NN”, Miejski Konserwator Zabytków w Lublinie i „Teka Lubelska”), którzy jednocześnie organizowali lokalnych podkonkursy WLZ 2012 w swoich regionach.

Wszystkie z powyższych zdjęć zostały umieszczone w Wikimedia Commons na licencji Creative Commons Uznanie autorstwa – Na tych samych warunkach 3.0 Polska. (CC BY-SA 3.0).

2 KOMENTARZE

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.