Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

kompas
Turystyka Wydarzenia

Travenalia

kompasPokazy przeźroczy, filmów, prezentacje tematyczne, ekspozycje wydawnictw, a przede wszystkim znakomici podróżnicy. Marek Kamiński, Artur Urbański, Katarzyna Szewczyk, Andrzej Urbańczyk to tylko kilka nazwisk gości festiwalu podróżniczego Travenalia, który odbędzie się w Krakowie w dniach 26-28 października.

Travenalia to jeden z największych festiwali podróżniczych w Polsce. Nawiązuje on do tradycji podróżniczych spotkań organizowanych w Krakowie już w latach 70-tych XX wieku. Były to imprezy otwarte zarówno dla tych, którzy podróżowali po świecie jak i dla tych, którzy tylko o tym marzyli. Na spotkania do Grodu Kraka przyjeżdżali podróżnicy z całej Polski, a także dyplomaci z egzotycznych krajów do których wyjeżdżali wtedy Polacy. Zdarzało się, że serwowano egzotyczne potrawy, a czas umilały występy grup tanecznych.Taką samą formułę przyjęto także dla Travenaliów, które są imprezą o charakterze otwartym i niekomercyjnym.

Na program tegorocznej imprezy składa się ponad 30 pokazów. Wszystkie odbędą się w w Auditorium Maximum Uniwersytetu Jagiellońskiego (sala dla 1200 osób). Wstęp wolny.

Więcej informacji i program imprezy: www.travenalia.plŹródło: www.travenalia.pl
Foto: Wikipedia

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Kasia Wiśniewska. Zawodowo umysł ścisły. Na co dzień duch niespokojny ciągle szukający czegoś - sama nie wiem czego. Na portalu M24 korekta tekstów - tak jakoś wyszło...