Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Wydarzenia

Eksplozja dzwięków z dziewięciu instrumentów

„Niby osobno, a jednak razem” – to pierwsze co przychodzi mi do głowy po wysłuchaniu ich utwórów. Nie pytajcie mnie jaką muzykę gra Circuit – nie potrafię ich określić. Po prostu przyjdzcie na ich koncert zespołu i oceńcie sami. Koncert nad którym objęliśmy patronat odbędzie się w Krakowie 26 października 2012 roku.

Dziewięcio-osobowy zespół Circuit z Londynu wydał swój pierwszy album „Codes” i rusza w trasę koncertową promującą ich wydanie w Polsce. Do Małopolski zawita 26 października grając w Krakowie, w Klubie Kolanko no 6. Zespół skupia muzyków z Wielkiej Brytanii, Stanów Zjednoczonych, Polski, Włoch, Irlandii, Belgii i Grecji, zapewniając sobie tym samym inspiracje pochodzące nie tylko z wielu gatunków muzyki, ale również kultur. Circuit został założony w 2009 roku przez absolwenta Wydziału Jazzu londyńskiego Middlesex University Jerzego Bielskiego. Z takimi instrumentami jak wiolonczela, harfa i live electronics oraz sekcją dętą i rytmiczną, grupa brzmi jak żadna inna przed nimi. Jerzy mówi o zespole: „Kiedy pisałem materiał na pierwszą płytę Circuit, moim głównym celem było stworzenie piosenek jak najmniej do siebie podobnych, tak żeby słuchacz szybko się nie znudził jak to się często dzieje w moim przypadku, kiedy słucham nawet tych wielkich i powszechnie uznanych artystów. Dlatego chciałem mieć zespół wielonarodowościowy do grania tego rodzaju muzyki, co okazało się czymś zupełnie naturalnym w takim miejscu jak Londyn, gdzie ludzie pochodzący z różnych części świata żyją i funkcjonują obok siebie i nie ma w tym nic nadzwyczajnego.”
Starannie dobrani muzycy m.in. z wydziału jazzu na Middlesex University w Londynie, Royal Academy of Music, Leeds College of Music czy Akademii Muzycznej w Warszawie, mimo że wszyscy ukończyli wydziały muzyczne wyższych uczelni, to ich korzenie muzyczne są zupełnie od siebie różne. Podczas gdy niektórzy studiowali jazz, inni zajmowali się muzyką klasyczną czy sonic arts, jednocześnie grając w róźnych zespołach prawie wszystko: od popu, rocka, jazzu i muzyki klasycznej aż do swobodnej improwizacji oraz muzyki granej na żywo do spektakli teatralnych i współczesnego teatru tańca.
Tak oto określił ich muzykę Tomasz Kraska (strona fb zespołu): „…agreswny, wielobarwny, wyszukany, osobisty pejzaż chaosu…” chyba najlepiej oddając charakter muzyczny zespołu.

Debiutancka płyta, która została zaprezentowana 17 października w toruńskiej „Od Nowie”, została nagrana z gościnnym udziałem brytyjskiego multi-instrumentalisty Stuarta Hall’a. Powstała ona dzięki nagrodzie Excellence Award, którą zespół otrzymał od największej fundacji Musicians Benevolent Fund.

W skład zespołu wchodzi Matt Ellis (UK) – trąbka, śpiew, Seb Silas (UK) – saksofon, śpiew, Cristina Di Bernardo (Włochy) – harfa, Sarah Joyce (Irlandia) – wiolonczela, Felix De Bousies (Belgia) – elektronika, wizualizacje, Jerzy Bielski (PL) – gitara, śpiew
Theo Ziarkas (Grecja) – kontrabas, Zach McCullough (USA) – perkusja,
Maria Chiara Agiro (Włochy) – fortepian,

Koncert 26 października 2012, godzina 20:00.
Klub Kolanko No 6, ul. Józefa 17, Kraków.
Wstęp 15 złotych (przedsprzedaż), 20 złotych w dniu koncertu.
Organizatorem koncertu jest Fundacja Magazyn Kultury.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.