Małopolska

Małopolska jakiej nie znacie – Malopolska24.pl

Rolarynkówkapitałowychwfinansowaniuprzedsiębiorstw
Nauka i innowacyjna gospodarka Wydarzenia

Gospodarka głupcze!

VictorYushchenkoWilhelmMolterer
Victor Yushchenko, WilhelmMolterer. Zdjęcie archiwalne.
Już po raz 22. w niewielkim, małopolskim kurorcie odbędzie się największe forum biznesowe w Europie Środkowo-Wschodniej. W dniach 4-6 września 2012 roku ponad 2,9 tysiąca gości z całego świata będzie rozmawiać nie tylko o gospodarce, ale także polityce czy kulturze.

„Nowe wizje na trudne czasy. Europa i świat wobec kryzysu” – to hasło XXII Forum Ekonomicznego w Krynicy-Zdrój, organizowanego przez Instytut Studiów Wschodnich. „Jak co roku, do Krynicy przyjadą politycy, prezesi znanych firm i przedstawiciele świata gospodarczego” – mówi dyrektor biura prasowego Forum Ekonomicznego, Paweł Piszczek. Wśród nich swój udział zapowiedzieli m.in. Janusz Lewandowski, komisarz ds. budżetu UE; Walerij Choroszkowski, Wicepremier Ukrainy; Irina Bokowa, dyrektor generalna UNESCO; Tibor Navracsics, Wicepremier i Minister Administracji Publicznej i Sprawiedliwości Węgier; Ilze Vinkele, Minister Zabezpieczenia Społecznego Łotwy; Miroslav Lajcak, Wicepremier i Minister Spraw Zagranicznych Słowacji oraz Petr Poroszenko, Minister Rozwoju Gospodarczego i Handlu Ukrainy. Na Forum gościć ma także Ian Livingstone, jeden ze światowych pionierów interaktywnej rozrywki i dyrektor kreatywny firmy Eidos, która produkuje gry komputerowe (m.in. Lara Croft: Tomb Raider).

Rolarynkówkapitałowychwfinansowaniuprzedsiębiorstw
Rola rynków kapitałowych w finansowaniu przedsiębiorstw. Zdjęcie archiwalne.
Podczas tegorocznego Forum Ekonomicznego, wśród kluczowych zagadnień dotyczących aktualnej kondycji polityczno-gospodarczej Europy Środkowo-Wschodniej, ważne miejsce zajmie m.in. problematyka energetyczna, kryzys strefy Euro oraz kierunku rozwoju mediów. Omawiane będą również trendy globalne, jak na przykład fenomen społeczeństwa informacyjnego. Tematy będą dyskutowane przez międzynarodowe grono ekspertów, przedstawicieli władzy centralnej i świata biznesu. Pozwoli to na szeroką i wielokierunkową debatę na poziomie ogólnoeuropejskim.

Forum Ekonomiczne organizuje Instytut Wschodni (pełna nazwa Fundacja Instytut Studiów Wschodnich) od początku swojego istnienia (1993) prowadzi działalność na rzecz współpracy pomiędzy państwami europejskimi, szczególnie Europy Środkowej i Wschodniej. Więcej informacji na stronie Forum: www.forum-ekonomiczne.pl.

Zdjęcia ilustrujące artykuł pochodzą ze strony Forum Ekonomicznego.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *

AlphaOmega Captcha Classica  –  Enter Security Code
     
 

Witold Wiśniewski - Andrychowianin, Małopolanin, Kosmopolak. Zawsze mu mało, zawsze chce więcej i zawsze wpada przez to w kłopoty.