wino_autor_Stefan Krause _GermanyKto kocha wino nie może w tym tygodniu ominąć Tarnowa. Od 27 sierpnia do 2 września miłośnicy wina, lokalni winiarze, koneserzy, środowisko gastronomiczne i ekoturystyki spotykają się na Wielkich Tarnowskich Dionizjach.

Hiszpańskie, francuskie, włoskie… każdego dnia inne wino będzie tematem przewodnim specjalnego menu proponowanego przez tarnowskie restauracje. Jednak Dionizje w Tarnowie mają promować przede wszystkim odradzającą się tu uprawę winorośli i produkcję wina, lokalne nalewki i miody pitne, a wszystko zgodnie ze staropolską tradycją. Kulminacją imprezy będzie kiermasz na Tarnowskim Rynku, gdzie wystawiać się będą lokalni producenci, zaproszeni winiarze z Węgier i Słowacji a także, lokale uczestniczące w Dionizjach.

Tarnowskie DionizjeOrganizatorzy imprezy postawili także na mobilne technologie. Harmonogram imprezy czy drogę do poszczególnych atrakcji można sprawdzić przy pomocy fotokodów, które znajdują się na materiałach promocyjnych. Odczytane za pomocą telefonu fotokody przekierują nas na specjalną stronę gdzie będzie można znaleźć wszystkie informacje związane z imprezą, a także skontaktować się z organizatorami wydarzeń.

Dionizje to jedyne w swoim rodzaju święto lokalnych trunków wyrabianych z winogron uprawianych na osłonecznionych stokach okolic Tarnowa oraz niepowtarzalna okazja do wymiany doświadczeń, nawiązania nowych znajomości i spędzenia miło czasu. Odbywająca się na Tarnowskim Rynku i w lokalnych restauracjach impreza to szansa na spotkanie w gronie osób, które łączy wspólna pasja. Przy lampce wyśmienitego wina… bo jakże by inaczej?!Foto: Stefan Krause, Wikipedia

 

Tags: , , ,